الگوریتم Rank Brain

الگوریتم Rank brain

الگوریتم Rank Brain (رنک‌ برین) به نوعی مشابه مرغ مگس خوار گوگل است. با این تفاوت که بجای توجه به خود عبارت کلیدی، وظیفه دارد با بهره گیری از هوش مصنوعی مفهوم مورد نظر کاربر را شناسایی کرده و بهترین و نزدیک ترین پاسخ را به او ارائه کند.
در واقع پس از معرفی این الگوریتم، مفهوم کلیدی جایگزین کلمه کلیدی شد. مفهومی که بیشترین شباهت را به عبارت جستجو شده توسط کاربر دارد.
این الگوریتم کلمات موجود در جستجو را بررسی کرده و معنای آنها را تفسیر می کند. سپس بر اساس پارامترهای مختلف مانند تاریخچه ی جستجوی او، علایق گذشته و حتی منطقه ی جغرافیایی اش، نتایج را در صفحات گوگل به نمایش در می آورد.
برای این الگوریتم پاسخ گویی به کاربر و رضایت او بسیار مهم است. همچنین بر روی عبارت های لینک شده چه در لینک ورودی و چه خروجی حساس است. در واقع رفتار کاربران را در بازه های زمانی مختلف بررسی می کند تا ببیند آیا کاربری که وارد صفحه ای می شود، سریع خارج می شود و یا صفحه برایش جذاب یا مفید است و قبل از خارج شدن یا جستجوی بعدی مدتی را در آنجا صبر می کند.
ضمن اینکه میزان به اشتراک گذاری مطلب و کامنت ها هم بسیار مهم است و به گوگل نشان می دهد که مطلب مورد استقبال قرار گرفته است.
با هر سیگنال مثبتی (مانند ماندن در صفحه، اشتراک گذاری، کامنت گذاری و …) الگوریتم رنک برین یه امتیاز مثبت به صفحه ی مورد نظر می دهد و با تکرار این عمل جایگاه صفحه تغییر می کند. مثلا صفحه ی شما با امتیازات بالاتر از رنک برین می تواند جایگزین صفحه ای با رتبه ی بالاتر ولی دارای امتیاز کمتر شود.

بهینه سازی سایت برای الگوریتم Rank Brain

تمام هدف بهینه سازی سایت این است که یک عبارت کلیدی را به صفحه ی اول و بخصوص رتبه ی یک از ده برساند. حال برای اینکه با همراهی رنک برین به رتبه های بالا دست پیدا کنیم، لازم است عبارت های کلیدی را هوشمندانه انتخاب کنید و بخصوص در شروع کار از عبارتهای طولانی تر استفاده کنید که رنک برین با مطابقت آنها با عبارتهای مشابه کم کم به سایت شما امتیاز دهد. ضمن اینکه حتما توجه دارید که محتوای شما باید ضمن اینکه ارزشی برای کاربر تولید می کند، کپی هم نباشد.
جالب اینجاست که جستجوی صوتی و معنایی برای گوگل مهم است و البته برای این الگوریتم هم کاملا معنا دارد. پس برای جلب توجه آن لازم است مترادف ها و کلمات هم معنی در محتوا موجود باشد.

خلاصه اینکه برای اینکه از این الگوریتم سربلند بلند بیرون بیایید لازم است رفتار کابران را کاملا تحلیل کنید و برای آنها محتوای ارزشمند تهیه کنید.

اگر جالب بود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید