الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

الگوریتم مرغ مگس خوار

مرغ مگس خوار پرنده ای سریع و دقیق است و در الگوریتم گوگل، موجودی است به دنبال درک مفهوم عبارت جستجو شده توسط کاربر.

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل یکی از مهم‌ترین الگوریتمهای گوگل برای افزایش ارزش تکنیک‌های سئو کلاه سفید است. او با سرعت و دقت فراوان، محتوای شما را بررسی کرده و تلاش می کند ارتباط معنایی بین کلمات برقرار کرده و نزدیک ترین نتایج را به کاربر معرفی کند.

سر و کله ی مرغ مگس خوار از جایی شروع شد که تولید کنندگان محتوا و سئو کاران برای قرار گرفتن در نتایج گوگل مجبور بودند عبارات کلیدی را بصورت مکرر در متنهایشان بیاورند و گاهی این تکرارها متن را بی معنی و فاقد ارزش می کرد. و از آنجاییکه کسب و کار گوگل راضی نگه داشتن کاربرانش است، این الگوریتم معرفی شد.

در جایی خواندم که سئو یعنی، حس خوب جستجو و الگوریتم مرغ مگس خوار این حس را به خوبی منتقل می کند.

در واقع گوگل با استفاده از این الگوریتم حرف کاربر را دقیقتر می فهمد و تلاش می کند صفحات مرتبط را طوری به او نمایش دهد که نیازش برطرف شود.

همانطور که احتمالا تصورش هم سخت است، درک ارتباط موضوعی بین صفحات کار پیچیده ای است و گوگل با استفاده از گراف دانش خود می تواند این ارتباط معنایی را عملی کند. این دانش هم از جایی نمی آید جز رفتار کاربران در گوگل و کلیک هایی که بر روی نتایج انجام می شود.

اینجاست که پیدا کردن سایت مرتبط با موضوع وب سایت برای لینک سازی خارجی اهمیت پیدا می کند، چرا که ارتباط مفهومی بین دو سایت نقش مهمی در راضی کردن مرغ مگس خوار گوگل دارد.

بهینه سازی سایت برای الگوریتم مرغ مگس خوار

۱. مرتبط بودن بک لینکها با محتوای سایت

۲. بهینه سازی انکر تکست ها

۳. استفاده از کلمات کلیدی متنوع و عبارات توصیفی

۴. بهره گیری از سیستم نشانه‌گذاری استاندارد (Schema)

۵. تلاش برای نگه داشتن کاربر در سایت و بهبود تجربه ی کاربری

۶. متعادل سازی لینکها و دریافت لینک از سایتهای مرتبط

خلاصه اینکه با باهوش تر شدن گوگل، جستجوی اینترنتی هم روز به روز هوشمندتر می شود و لازم است رفتار کاربر و رضایت او در اولویت باشد و محتوایی به او ارایه شود که فقط به قصد کسب رتبه تولید نشده باشد.

اگر جالب بود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید