الگوریتم تازگی محتوا

الگوریتم تازگی محتوا

الگوریتم تازگی محتوا یکی از الگوریتمهای گوگل است که به اندازه ی پاندا و پنگوئن به آن توجه نشده است ولی جایگاه مهمی دارد. چرا که دریافت اخبار دست اول، قیمت روز طلا یا خودرو، نتیجه مسابقات ورزشی یا مواردی از این دست زمانی برای کاربر ارزشمندند که به روز و تازه باشند. بنابراین به سادگی می توان استنباط کرد که تاریخ انتشار محتوا برای گوگل اهمیت ویژه ای دارد تا بتواند این دسته از کاربرانش را که بدنیال مطالب تازه هستند را هم راضی نگه دارد.

الگوریتم freshness چیست؟

تمرکز اصلی الگوریتم تازگی محتوا همانطور که گفته شد،‌ تازگی و به روز بودن محتوا است. بنابراین تاریخ انتشاریکی از معیارهای کلیدی در تعیین جایگاه سایت است.
در این میان سایتهایی که در زمینه ی اخبار، قیمت و رویدادهای روز فعالیت می‌کنند، بیشتر زیر ذره بین هستند و زمان ماندن کاربر در آنها اهمیت ویژه ای دارد. چرا که نشان می دهد محتوا برای کاربران چقدر مفید بوده است.

فاکتورهای مهم الگوریتم freshness

1- زمان ماندن در سایت

هر چه زمان ماندن در سایت بیشتر باشد، برای گوگل اهمیت بیشتری دارد و نشان دهنده ی رضایت کاربران از سایت و محتوا است.

2- لینک سازی در سایتهای به روز

گوگل حتی سایت هایی که به شما لینک می دهند را هم بررسی می کند و اگر مطالب به روز نباشند،‌ روی رتبه ی سایت و ارزش لینک اثر منفی می گذارد.

3- سبز نگه داشتن محتوا

سعی کنید در مورد مطالب روز بنویسید و در این راه اولین باشید. ضمن اینکه محتوایی که رتبه ی خوبی دارد را به روز کنید و آن را در شبکه های اجتماعی بازنشر کنید.

نکته

حذف تاریخ انتشار از آن کارهای بی فایده است که نه تنها گوگل را عصبانی می کند بلکه مچ گیری آن برایش خیلی آسان است.

اگر جالب بود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید