الگوریتمهای گوگل _ الگوریتم گوگل و سئو

الگوریتمهای گوگل

هدف اصلی تمام الگوریتمهای گوگل انتخاب بهترین سایت ها جهت نمایش در صفحه نتایج جستجو برای کاربران است. این الگوریتمها که برای بهینه سازی سایتها مورد استفاده قرار می گیرند، هر کدام وظیفه ای بر عهده دارند. برخی لینک ها را بررسی می کنند، بعضی دیگر با محتوا سر و کار دارند و بعضی دیگر میزان اشتیاق و استقبال کاربران را زیر نظر می گیرند.

الگوریتم های گوگل چیست؟

الگوریتم های گوگل یک سیستم پیچیده است که برای بازیابی داده ها از فهرست جستجوی خود و ارائه بهترین نتایج فوری برای جستجو استفاده می شود. موتور جستجو از ترکیبی از الگوریتم ها و عوامل رتبه بندی متعدد برای ارائه صفحات وب بر اساس ارتباط در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) استفاده می کند.

در سالهای اولیه فعالیت خود ، گوگل تنها چند مورد از الگوریتم های خود را به روز کرد. در حال حاضر ، گوگل سالانه هزاران تغییر ایجاد می کند.اکثر این به روز رسانی ها آنقدر ناچیز هستند که کاملاً مورد توجه قرار نمی گیرند. اما گاهی اوقات ، الگوریتم های گوگل به طور قابل توجهی بر SERP ها تأثیر می گذارد .

چگونه گوگل تعیین می کند که کدام عناصر بیشترین اهمیت را دارند؟

همانطور که الگوریتم گوگل یک صفحه وب را “می خواند” . مقدار عددی از پیش تعیین شده را برای هر صفتی که در صفحه به دنبال آن است ، تجویز می کند. سپس این مقدار عددی به نتیجه نهایی اضافه می شود. بنابراین ، صفحه وب که مطلوب ترین ویژگی ها را دارد به بالای رتبه بندی صفحات می رسد زیرا الگوریتم های گوگل اهمیت بیشتری به آن می بخشد.

این محاسبات توسط پلتفرم گوگل به طرز باور نکردنی سریع انجام می شود . ممکن است رتبه بندی ها تغییر کند. زیرا توسعه دهندگان وب ویژگی هایی را که به رتبه بندی صفحات در یک وب سایت یا در یک صفحه کمک می کند ، دستکاری می کنند.

تاثیر الگوریتم گوگل برسئو

رتبه بندی هایی که توسط الگوریتم های گوگل تعیین شده است در نوسان است. صفحه ای که برای کلمه کلیدی رتبه سوم را دارد ، ممکن است با تغییر محتوای هر دو صفحه و نتایج دیگر ، به رتبه اول برسد یا به دهم برسد. معمولاً کسب و کارهایی که بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو را در سایت های خود انجام می دهند ، رتبه های برتر را در اختیار دارند. برای سئو بهتر از الگوریتم های گوگل غافل نشوید. چون با اگاهی از الگوریتم های گوگل می توانید سئو خود را بهبود ببخشید. اینگونه الگوریتم های گوگل بر سئو شما تاثیر می گذارد.

تعدادی از معروفترین الگوریتمهای گوگل در اینجا بصورت خلاصه آورده شده اند که می توانید توضیحات بیشتر را در لینک مربوط به هرکدام مطالعه نمایید.

Google freshness

الگوریتم تازگی محتوا

یکی از الگوریتم های گوگل، الگوریتم تازگی محتواست.تمرکز اصلی الگوریتم تازگی محتوا،‌ تازگی و به روز بودن محتوا است. بنابراین تاریخ انتشاریکی از معیارهای کلیدی در تعیین جایگاه سایت است. در این میان سایتهایی که در زمینه ی اخبار، قیمت و رویدادهای روز فعالیت می‌کنند، بیشتر زیر ذره بین هستند و زمان ماندن کاربر در آنها اهمیت ویژه ای دارد.


مطالعه مقاله

sandbox

Sandbox Algorithm

الگوریتم سند باکس گوگل

از دیگر الگوریتم های گوگل سند باکس گوگل است.سند باکس الگوریتمی است که شبیه فیلتر عمل کرده، سایت‌های جدید را از سایت‌های قدیمی تر تفکیک می‌کند و پس از مدتی با بررسی فعالیت آنها، وارد بازی شان می کند.


مطالعه مقاله

الگوریتم اولویت با موبایل

Mobile First Algorithm

الگوریتم اولویت با موبایل

از مهمترین الگوریتم گوگل  می توان به این الگوریتم اشاره کرد.هدف گوگل از انتشار الگوریتم موبایل فرست این بود که کاربران موبایل بتوانند گشت و گذار لذت بخش تری در اینترنت داشته باشند. در واقع اولویت گوگل برای رتبه دهی به سایتها بر خلاف گذشته نسخه ی موبایل آنهاست نه دسکتاپ.


مطالعه مقاله

Google Dance

الگوریتم رقص گوگل

الگوریتم رقص گوگل سایت های مختلف را در جایگاههای مختلف قرار می دهد. یعنی با توجه به پارامترهای مختلفی که برایش مهم است، گاهی رتبه ی بالایی به یک سایت می دهد و منتظر بازخورد کابرانش می ماند.


مطالعه مقاله

الگوریتم مرغ مگس خوار

Hummingbird Algorithm

الگوریتم مرغ مگس خوار

گوگل با استفاده از الگوریتم مرغ مگس خوار حرف کاربر را دقیقتر می فهمد و تلاش می کند صفحات مرتبط را طوری به او نمایش دهد که نیازش برطرف شود.


مطالعه مقاله

الگوریتم Rank brain

Rank brain Algorithm

الگوریتم رنک برین گوگل

الگوریتم رنک‌ برین به نوعی مشابه مرغ مگس خوار گوگل است.  این الگوریتم گوگل با این تفاوت که بجای توجه به خود عبارت کلیدی، وظیفه دارد با بهره گیری از هوش مصنوعی مفهوم مورد نظر کاربر را شناسایی کرده و بهترین و نزدیک ترین پاسخ را به او ارائه کند.


مطالعه مقاله

الگوریتم پاندا گوگل

Panda Algorithm

الگوریتم پاندا گوگل

الگوریتم پاندا بعنوان بخشی از سیستم طبقه بندی و امتیازدهی گوگل بطور مرتب اجرا می شود.
این الگوریتم اساسا بصورت خودکار عمل کرده و تلاش می کند سیگنالهای جدیدی را به الگوریتمهای یادگیری گوگل بشناساند که می توانند برای جداسازی متون با کیفیت بالا یا پایین استفاده شوند.


مطالعه مقاله

Penguin Algorithm

الگوریتم پنگوئن گوگل

یکی دیگر از الگوریتم های گوگل ، پنگوئن گوگل است الگوریتم پنگوئن گوگل که جزیی از الگوریتم هسته ی گوگل است،‌ راهی است برای مبارزه با سایت‌هایی که بوسیله لینک های اسپم یا روشهای غیر طبیعی رتبه گرفته اند.


مطالعه مقاله

الگوریتم کبوتر گوگل

Peagon Algorithm

الگوریتم کبوتر گوگل

برخلاف به الگوریتم پنگوئن و پاندا ، الگوریتم کبوتر به کیفیت محتوا یا اسپم توجهی ندارد بلکه بیشتر یک تغییر اساسی در الگوریتم رتبه بندی جستجوی محلی است.


مطالعه مقاله

سوالات متداول

منظور از الگوریتمهای گوگل چیست؟

هدف اصلی تمام الگوریتمهای گوگل انتخاب بهترین وب سایت ها جهت نمایش در صفحه نتایج جستجو برای کاربران است. این الگوریتمها که برای بهینه سازی سایتها مورد استفاده قرار می گیرند، هر کدام وظیفه ای بر عهده دارند.

لیست الگوریتمهای گوگل

الگوریتم تازگی محتوا

الگوریتم سندباکس گوگل

الگوریتم اولویت با موبایل

الگوریتم رقص گوگل

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم رنک برین

الگوریتم پاندا

الگوریتم پنگوئن

الگوریتم کبوتر

اگر جالب بود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید