برترین تکنیک های سئو کلاه سفید

تکنیک های سئو کلاه سفید

دراین مقاله به تعریف سئوکلاه سفید و برترین تکنیک های آن می پردازیم. الگوریتم های گوگل از قوانین خاصی پیروی می کنند که صاحبان سایت با رعایت آن ها به رتبه های برتر گوگل می رسند. استراتژی های سئو کلاه سفید از این قوانین تبعیت می کنند.تکنیک های سئو کلاه سفید تمایل دارد رتبه هارا برای طولانی مدت  افزایش دهد. همچنین کیفیت رابرای کاربران سایت بهبود ببخشد.اما تاکتیک های سئو کلاه سیاه تمایل به افزایش رتبه در کوتاه مدت و مجازات های طولانی مدت دارد.

سئو کلاه سفید چیست ؟( white hat seo)

اصطلاح سئوی کلاه سفید به مجموعه‌ ای از تاکتیک های بهینه سازی سایت گفته می‌شود که با قوانین موتورهای جستجو، به ویژه گوگل، سازگاری دارد. سئو کلاه سفید به معنی فریب یا دستکاری موتور‌های جستجو و یا کاربران نیست. این استراتژی دربلند مدت باعث قرار گرفتن سایت دررتبه های برترگوگل می شود.

سئو کلاه سفید (گاهی اوقات به عنوان سئوی اخلاقی نیز شناخته می شود.) عموماً به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت در یک سایت تلقی می شود. اگرچه ممکن است طول بکشد تا رتبه های اولیه بالا برود. اما نتایج رتبه بندی جستجو مدت زیادی دوام می آورد. هرگونه عمل سئو که به بازدیدکنندگان سایت کمک  کند، به طور کلی نتیجه بهتری برای شما نیز دارد.

بهترین راه برای بهبود سئو که هر توسعه دهنده سایت باید انتخاب کند، استفاده از سئو کلاه سفید است. دستورالعمل های گوگل بیان می کند که ایجاد محتوای باکیفیت و بک لینک های مفیدبرای افزایش رتبه در موتورهای جستجو مهم است.

چرا تکنیک های سئو کلاه سفید مهم هستند؟

عدم مشارکت در شیوه های SEO White Hat می تواند سایت شما را از گوگل و دیگر موتورهای جستجو منع کند.به عنوان موتور جستجوی شماره یک ، میلیاردها نفر در روز از گوگل دیدن می کنند و هر باربازدیدکنندگان می توانند سایت شما را کشف کنند.

گوگل منبع غیرقابل انکار ترافیک سایت شما است. ممنوعیت آن می تواند منجر به کاهش شدید ترافیک وب سایت و حتی تجارت شود. تمام کارهایی که در وب سایت شما انجام می شود را در نظر بگیرید. سپس به این فکر کنید که ممنوعیت از رایج ترین موتور جستجوی اینترنت چگونه خواهد بود. بدتر از آن ، هنگامی که از ورود به گوگل منع شدید ، هیچ تضمینی وجود نخواهد داشت که آنها شما را دوباره لیست کنند. محرومیت مادام العمر از گوگل عواقب زیادی خواهد داشت.

قطعا! پیاده سازی شیوه های SEO کلاه سفید بهترین راه برای ایجاد یک وب سایت و تجارت اخلاقی موفق و پایدار است.

سئو کلاه سفید چیست

برترین تکنیک های سئو کلاه سفید درسال۲۰۲۱

تا اینجا به تعریف سئو کلاه سفید پرداختیم. اما مهم نیست که فقط تاکتیک ها را بفهمید. بلکه بایدازان ها استفاده کنید تا بیشترین تفاوت را برای شما ایجاد کنند.دراین جا به برترین  تکنیک های سئو کلاه سفید می پردازیم.

محتوای با کیفیت را در اولویت قرار دهید

یکی از اساسی ترین تکنیک های سئو کلاه سفید، نوشتن محتوای باکیفیت است.  محتوای سایت شما یکی از مهمترین فاکتورهای رتبه بندی درگوگل است. بسیاری نیز معتقدند که در آینده به اهمیت بیشتری می رسد.نوشتن محتوای با کیفیت به سادگی نوشتن محتوای مرتبط “خوب” نیست. موتور جستجوی گوگل محتوای سایت شما را بر اساس طیف وسیعی از سیگنال های مختلف رتبه بندی می کند. مانند:

  • طول

  • موضوع

  • توزیع کلمات کلیدی

  • پیوندها (و لنگرهای آنها)

راه درست برای نوشتن محتوا این است که از طولانی بودن ، مرتبط بودن و منبع خوب آن اطمینان حاصل کنید. ابزاری مانند Surfer برای ارائه تجزیه و تحلیل سریع مشخصات ایده آل برای مقالات عالی است. هر زمان که قسمتی از محتوا را ایجاد می کنید. باید از قبل برنامه ریزی کنید تا مطمئن شوید اطلاعات کافی برای پر کردن مقاله خود با اطلاعات ارزشمند دارید. یک محتوا با کیفیت می تواند محرک توسعه یک صفحه ، چند صفحه یا یک سایت کامل باشد. با این حال ، محتوا به زمان زیادی نیاز دارد.گاهی اوقات حتی بهترین محتوا بین ۳-۵ ماه برای بلوغ به زمان نیاز دارد.

خواسته کاربر را برآورده کنید

گوگل مدت هاست در ارائه نتایج جستجو ، سایت هایی که با جستجوکاربر بیشتر مطابقت دارند را نمایش می دهد. مأموریتی که “قصد کاربر” نامیده می شود. این تقریباً فقط در سئوی کلاه سفید استفاده می شود.

به روزرسانی ها برای سازگاری بیشتر با کاربر و حدس زدن قصد کاربر انجام می شود. هر کاری که انجام می دهید ، از محتوای شما گرفته تا چیدمان سایت و تصاویر شما باید بر اساس هدف کاربرانی باشد که به سایت شما حرکت می کنند.

چندین تکنیک برای انجام این کار استفاده می شود. ابتدا توجه کنید که سایت شما در فرایند خرید به کجا تعلق دارد. آیا کاربران شما به دنبال اطلاع رسانی هستند؟ آیا کاربران شما دنبال خرید هستند؟ پاسخ آن ها، شما را در مورد چگونگی توسعه سایتتان راهنمایی می کند. اگر پاسخ اطلاعاتی است ، بیشتر اطلاعات شما باید روی آن متمرکز شود. اگر آنها می خواهند خرید کنند. هنگام فرود باید محصول را در مرکز دید آن ها قراردهید.

برروی سازگار بودن سایت برای تلفن همراه تمرکز کنید

اگر سایت خود را برای سازگاری با تلفن همراه به روز نکنید، عقب می افتید.گوگل برای اولین بار روی نتایج جستجوی تلفن همراه در سال ۲۰۱۶ تأکید کرد. آنها یک برچسب سازگار با تلفن همراه طراحی کردند تا کاربران را به سمت محتوا هدایت کند. این امر سبب شد محتوای سایت به راحتی در دستگاه های تلفن قابل خواندن باشد.

خوشبختانه ساختن یک سایت سازگار با موبایل چندان دشوار نیست. گوگل برنامه آزمایشی سازگار با تلفن همراه خود را منتشر کرده است که در آن می توانید مطمئن شوید سایت شما جریمه نشده است و در کجا باید تغییرات را انجام دهید.

استراتژی سئو کلاه سفید

فهرست مشاغل محلی خود (GMB) را ایجادکنید

ارائه SERP های محلی مرتبط  یک راه دیگر است که الگوریتم گوگل سعی می کند با هدف کاربر مطابقت داشته باشد. به طور طبیعی ، کاربرانی که به دنبال خدمات خانگی ، رستوران ها یا سرگرمی در فضای باز هستند. نمی خواهند نتایج جستجوی صدها مایل دورتر را مشاهده کنند.این ممکن است  شامل جستجوهای بسیار بیشتری از آنچه فکر می کنید باشد. تحقیقات اخیر نشان داده است که ۸۲ درصد از خریداران گوشی های هوشمند جستجوهای “نزدیک من” انجام داده اند.

اولویت بندی کاربران محلی یک فرصت مهم برای اکثر صفحات وب و مشاغل است. زیرا به آنها این فرصت را می دهد که بزرگترین ماهی در یک حوضچه بسیار کوچک باشند. موفقیت را بسیار بیشتر قابل دستیابی می کند. بهترین راه برای استفاده از این جستجوها این است که صفحه GMB را برای شرکت خود درخواست کنید. GMB ها ، در صورت شناسایی، در یک کادر ویژه در بالای سایر نتایج جستجوی گوگل به نام Map Pack ظاهر می شوند. به کاربران، مکان فیزیکی همه مشاغل مربوطه را نشان می دهد. همچنین به به نمایه ای شامل آدرس ، شماره تلفن ، نظرات ، قیمت ها ، آدرس سایت دسترسی پیدا می کنند.

تجربه کاربری (UX) را در اولویت قرار دهید

برآوردن خواسته ها برای UX بهتر سایت یکی از راه هایی است که تاکتیک های سئو کلاه سفید راجلوتر از کلاه سیاه قرار داده است. گوگل در حال حاضر دارای طیف وسیعی از سیگنال ها است که به آنها امکان می دهد تجربیات بد سایت را شناسایی کنند.در گذشته ، سیگنال هایی مانند نرخ بازگشت به آنها کمک می کرد تا تشخیص دهند که یک سایت در حال ارائه تجربه بد است.

در اولویت قرار دادن UX سایت ، آسان است. معنای تجربه کاربری خوب از اولین روزهای موتورهای جستجو تغییر چندانی نکرده است. اما استراتژی بعدی که تحقیقات کلمات کلیدی است. میدان اصلی نبرد بین سئو کلاه سیاه و موتورهای جستجو بوده است.

تحقیقات کلمات کلیدی راجدی بگیرید

اگر در سال ۲۰۰۹ و ۲۰۲۱ معنی استفاده صحیح از کلمات کلیدی را در سئو بپرسید. پاسخ های متفاوتی دریافت خواهید کرد. تکنیک هایی که برای انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی استفاده می کنیم بسیار متفاوت است.

کلمات کلیدی زمانی ابزار اصلی برای دستکاری الگوریتم های اولیه گوگل بودند. اما تغییرات قابل توجهی در طول سالهای گذشته کرده است. موتور جستجوی گوگل دیگر به کلمات کلیدی ساده پاسخ نمی دهد.بلکه مجموعه وسیعی از سیگنالها در اطراف عبارات خاص را در نظر می گیرد تا مشخص شود آیا از آنها به درستی و با در نظر گرفتن نیازهای کاربر استفاده می شود یا خیر.

کلمات کلیدی مرتبط با محتوا بر اساس تحقیقات منظم در مورد محتوای صفحه الزامی است. همچنین ، به کاربرد کلمات کلیدی توجه کنید. به یک کلمه کلیدی اصلی و ۲ یا ۳ کلمه کلیدی ثانویه/پشتیبانی کننده پایبند باشید. عنوان صفحه و فراداده غنی از کلمات کلیدی نیز اجباری است.ابزارهای تجزیه و تحلیل سئو مانند Ahrefs و SEMRush ، نحوه استفاده از کلمات کلیدی را بررسی می کنند. به شما کمک می کنند تا تأثیر آنها را در طول زمان پیگیری کنید.

بر بازاریابی محتوا تمرکز کنید

بازاریابی محتوا یکی دیگر از مهمترین عوامل رتبه بندی است. به محتوای باکیفیت خود اعتبار و طول عمر بیشتری می دهید. این یک استراتژی سئو کلاه سفید است که برای وبلاگ نویسان خبر خوبی است. یکی از ترفندهایی است که اغلب توسط مبتدیان سئو از دست می رود.

به عنوان یک تکنیک سئو کلاه سفید ، شامل روش هایی است که می توانید باآن محصولات خودرا به مشتریان معرفی کنید. این را می توان با به اشتراک گذاری از طریق رسانه های اجتماعی ، پیوند صفحات ، انتشار در سایت های معتبرتر یا ارسال مستقیم با لیست های پستی انجام داد. با افرادی که محتوای شما را تبلیغ می کنند. ارتباط برقرار کنید تا در صورت نیاز محتوای شما آن هارا معرفی کنند.

از Schema Markup استفاده کنید

گوگل الگوریتم قدرتمندی دارد که به عوامل زیادی متکی است.اما جادویی نیست. مانند هر کد دیگری ، ممکن است در درک زمینه برخی اطلاعات مشکل داشته باشد.نشانه گذاری طرح (Schema markup) روشی برای ساختاردهی داده ها در سایت شما است تا موتور جستجوی گوگل سرنخ های بیشتری در مورد اطلاعات ارائه شده و دلیل آن بدست آورد. این فراتر از متا تگ های ساده و تگ های عنوان است.

به عنوان مثال ، می توانید به گوگل بگویید که در حال ارائه پستی هستید که در آن دستورالعمل ، ویدیو یا نوع خاصی از داده ها ارائه شده است.می توانید از ویژگیهای طرحواره متا استفاده کنید تا به گوگل اطلاع دهید کدام نمایه فیس بوک و توییتر با کسب و کار شما مرتبط است. داده های ساختار یافته به شما یک مزیت نسبت به افرادی که از آنها در سایت خود استفاده نمی کنند ، می دهد.

تعریف سئو کلاه سفید

پیوند با کیفیت ایجادکنید

یکی از مهم ترین تاکتیک های سئو کلاه سفید، ایجاد پیوند است. بنابراین ، لینک سازی چیست؟ پیوندسازی یکی از شکننده ترین فرآیندها در جعبه ابزار سئو کلاه سفید است. پیوندها از اهمیت حیاتی برخوردار هستند.

آن چیزی که یک استراتژی ایجاد لینک را به عنوان سئو کلاه سفید می سازد.پیوندهای با کیفیت از سایت های واقعی و مرتبط با سایت شما است. اینها پیوندهایی با متن لنگر متفاوت هستند و برای بلند مدت ساخته می شوند.هیچ کس نمی گوید سئو کلاه سفید آسان است ، فقط نتیجه می دهد.خوشبختانه این کار با درک درست چندان دشوار نیست. ایجاد یک تیم بزرگ از نویسندگان برای رسیدگی به اهداف شما دشوار نیست. انتخاب دقیق و سپس بهره مندی از لینک های با کیفیت بالا نیز یک کابوس نیست.

زمان بارگذاری صفحات سایت را افزایش دهید

زمان بارگذاری سریع صفحات یک ضرورت است. زیرا مانند ناوبری ساده یا بهینه سازی تلفن همراه ، بازدیدکنندگان را ناامید نمی کنند و باعث بازگشت نمی شوند. از نظر سئو ، سرعت سایت یک سیگنال رتبه بندی در موتورهای جستجو است. سایتهایی که به هر دلیلی در پاسخگویی به درخواستهای بازدیدکنندگان کند عمل می کنند. عموماً در SERP ها رتبه پایین تری دارند. زیرا تجربه کاربر در معرض خطر است. مراقب عملکرد و ویژگی ها و نحوه تأثیر آنها بر زمان بارگیری باشید.

وب سایت را سازماندهی کنید

برای اطمینان از اینکه ربات های گوگل می توانند به راحتی سایت شما را بخزند،باید معماری سایت شما به راحتی قابل درک باشد. از تگ های عنوان مناسب برای کمک به بهبود ساختار سایت استفاده کنید. اگر انسانی بتواند آنچه را که نیاز دارد در سایت شما پیدا کند ، احتمالاً این ناوبری خوب است.

جمع بندی

نکته جالب در مورد استفاده از استراتژی های سئو کلاه سفید این است که تکنیک هایی که ما از آنها استفاده می کنیم در آینده چگونه است. اکثر تاکتیک های سئو کلاه سیاه در دراز مدت گیر می افتد. اما تکنیک های سئو کلاه سفید نتایج باثباتی را به همراه دارند.

اگر جالب بود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید