اصول نویسندگی در سئو را جدی بگیرید

اصول نویسندگی سئو

دراین مقاله به تعریف نویسندگی سئو و اصول نویسندگی درسئو می پردازیم . یکی از مهم ترین موارد اصول نویسندگی سئو این است که شما باید چگونه بنویسید که بتوانید کاربران و گوگل را به سایت خود جذب کنید؟ چون اگر شما نتوانید با کاربران خود ارتباط برقرار کنید . رقابت را بین سایت ها می بازید . پس با ما همراه باشید تا به یک نویسنده حرفه ای تبدیل شوید. درک نحوه نوشتن محتوای سئوکلید موفقیت شما به عنوان یک نویسنده مستقل است . بنابراین از اهمیت سئو رایتینگ غافل نشوید. برخی از این نکات و ترفندهای مفید را بیاموزید تا بتوانید کارهای عالی تولید کنید.

نویسندگی سئو چیست ؟

نویسندگی در سئو به معنی نویسندگی در بهینه سازی موتورهای جستجوست.یک سئو موفق نیاز به توجه به نکات سئو در نویسندگی دارد. سئو نویسی نوعی نوشتن است که سایت ها را برای موتورهای جستجومشهود می کند. وقتی شخصی موضوع خاصی را جستجو می کند . سایت هایی با محتوای خوب در چند صفحه اول نتایج ظاهر می شوند.

هدف اصلی نویسندگی در سئو چیست ؟

هدف نهایی  نویسنده ی سایت، افزایش ترافیک سایت و افزایش بازدید است . هرچقدر سئوی بهتری داشته باشید.کاربران بیشتری به سمت سایت شما جذب می شوند. این امر باعث آگاهی مردم از سایت شما و معتبر شناخته شدنتان می شود.

هرچه یک وب سایت در گوگل یا بینگ رتبه بالاتری داشته باشد ، افراد بیشتری از سایت آنها بازدید خواهند کرد. بازدیدکنندگان بیشتر به معنای فروش بیشتر یا خوانندگان و طرفداران بیشتر است.

SEO Copywriter کیست؟

یک کپی رایتر سئو کسی است که می تواند مجموعه ای از کلمات کلیدی را بررسی کند . بفهمد کسی که در جستجوی این عبارات است می خواهد چه چیزی را بداند . آن را واضح و مختصر بنویسد. یک نویسنده سئو خوب همچنین باید بتواند از کلمات کلیدی به طور موثراستفاده کند. این به خواننده کمک کند مطالب خود را در موتورهای جستجو بهتر پیدا کند.

نویسندگی در سئو چیست

اصول نویسندگی در سئو

آیا شما نویسنده محتوا هستید؟ با این نکات می توانیدنوشتن مطالب خود را برای سئو بهبود ببخشید.

به هر حال ، بدون سئو ممکن است محتوای شما در جایی در صفحه ۵۰ نتایج جستجو گم شود. همه می دانیم که ترافیک در آن صفحات کمتر از حد رضایت بخش است . به همین ترتیب ، رتبه بندی در صفحه اول تنها در صورتی می تواند مفید باشد که پس از کلیک محتوای شما مرتبط و مهم باشد. به همین دلیل رابطه خوب بین سئو و محتوای عالی ضروری است. در اینجا نکاتی در مورد چگونگی نوشتن محتوای سئو وجود دارد تا بتوانید محتوای خود را جلوتر ببرید و همزمان تلاش های SEO خود را افزایش دهید.اصول نویسندگی درسئو را جدی بگیرید.

ابتدا برای مخاطبان خود بنویسیدو مخاطبان را بشناسید

این نکته در نوشتن سئو به دلایلی شماره یک است. به نظر می رسد که آسان است . اما بسیاری از شرکت ها به دلایل اشتباه محتوا تولید می کنند. مطالبی بنویسید که مورد علاقه بازار هدف شما باشد یا به سوالات آنها پاسخ دهد. لازم نیست همه پست ها در مورد محصول یا خدمات شما باشد. اما همه آنها باید به صنعت مربوط باشند. با نوشتن محتوای مناسب و جالب ، خود و شرکت خود را به عنوان یک متخصص در صنعت خود تأیید کنید.

محتوای متمرکز تولید کنید

با حفظ محتوای اصلی خود تحت نام دامنه خود ، اعتبار و بازدید سایت خود را دریافت کنید. هر زمان که فرصتی برای نمایش سایر اشکال محتوای اصلی مانند ویدئو ، اینفوگرافیک یا کاغذ سفید وجود دارد . مطمئن شوید که آنها را در وب سایت خود نیز قرار دادید . حالا از آنجا به اشتراک بگذارید.

ازتیترهای جذاب وتاثیرگذار استفاده کنید

شما مقدار بسیار کوتاهی از متن را برای ایجاد تأثیر بسیار بزرگ در اختیار دارید. بنابراین قدرت یک تیتر موثر را دست کم نگیرید! سرفصل هایی بنویسید که واضح ، جالب و از کلمات کلیدی غنی است . علاوه بر یک تیتر عالی ، همچنین مطمئن شوید که توضیحات متای شما جالب هستند و موضوع مقاله خود را بیشتر توضیح دهید. به خاطر داشته باشید که عنوان و توضیحات متای شما چیزی است که در نتایج جستجو نشان داده می شود . بنابراین آنها را حساب کنید!

از عبارات غنی از کلمات کلیدی استفاده کنید

از عبارات مرتبط و غنی از کلمات کلیدی در عناوین خود و همچنین در کل محتوای خود استفاده کنید.اینگونه هم خوانندگان و هم موتورهای جستجو می دانند پست شما در مورد چیست. اما مراقب باشید!تعداد زیادی از کلمات کلیدی نه تنها خوانندگان شما را خاموش می کنند ، بلکه می توانند موتورهای جستجو را برای پر کردن کلمات کلیدی مجازات کنند. از کلمات کلیدی متفکرانه استفاده کنید. علاوه بر استفاده از کلمات کلیدی در قسمت اصلی پست خود ، از برچسب زدن چند کلمه کلیدی مرتبط برای هر پست استفاده کنید. برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب از ابزار های یافتن کلمات کلیدی استفاده کنید.

تکنیک های سئو رایتینگ

پست های خود را ساختاربندی کنید

از اصول نویسندگی در سئو ساختاربندی محتوای سایت است. محتویات پست شما ممکن است عالی باشد اما به راحتی در قالب ناکارآمد از بین می رود. تجزیه مطالب به پاراگراف های کوچکتر با سرفصل ها ، خواندن آن را آسان می کند . هم چنین خوانندگان شما را درگیر خود می کند. برای موتورهای جستجو ، سازماندهی پشت سر هم مهم است. استفاده از سلسله مراتب مناسب هنگام برچسب H1برای عناوین ، H2 برای زیرنویس هاو… برای حفظ یک مقاله با ساختار خوب مهم است.

از ترکیب تصاویر استفاده کنید

پست های خود را با تصاویر پاپ کنید! مردم بصری هستند. افزودن یک تصویر به همراه پست وبلاگ شما می تواند تأثیر زیادی داشته باشد. علاوه بر تبلیغ وبلاگ های خود در سایر کانال های رسانه های اجتماعی ، پست های دارای تصویر نیز می توانند سنجاق شوند . این امر به ترافیک وب سایت شما اضافه کنند.برای تصاویر حتما عنوانی با استفاده از کلمات کلیدی بنویسید.

اطلاعات مهم را هایلات کنید

یکی از مهم‌ترین نکات در نوشتن محتوا، هایلایت مطالب مهم است. این کار از نظر گذراندن پست‌ها را ساده‌تر می‌کند. اطلاعات مهم را درشت ، ایتالیک یا در غیر این صورت به شکل هایلایت به چشم بیننده برسانید.

* پاراگراف‌های بلند را کوتاه کنید

محتوای دیجیتالی باید این قابلیت را داشته باشد که بتوان با نگاهی سریع از آن برداشتی داشت. بنابراین توده‌های متنی و پاراگراف‌های بزرگ را در هم بشکنید . در متن خود از پاراگراف‌های کوتاه و فضای سفید استفاده کنید. این کار به کاربران فرصت می دهد تا ازسایت شما  بدون خستگی بهره مند شوند.

کلمه کلیدی اصلی را در عناوین وریز عناوین به کارببرید

از تکنیک های نگارش سئو استفاده از کلمات کلیدی در عناوین و ریز عناوین است. با استفاده از ریزعناوین متن خود را در چندین بخش ارائه دهید. در هنگام نوشتن پست ، باید کلمه کلیدی خودرا حداقل در یکی از ریز عنوان‌های موجود در متن پست خود بگنجانید.

از کلیدواژه اصلی در توضیحات متا وپاراگراف اول استفاده کنید

در نوشتن توضیحات متای  پست خود که نباید بیش از ۳۲۰ کاراکتر باشد. کلمه کلیدی اصلی را از یاد نبرید. توضیحات متا خلاصه ای از مقاله شماست .کاربر با خواندن آن تصمیم میگیرد به سایت شما نگاهی بیندازد یا نه. یکی دیگر از نکات نویسندگی سئو گنجاندن کلیدواژه اصلی در پاراگراف اول است. این کار برای کراولرهای جستجو سیگنال مهمی محسوب می‌شود.

محتوا را دررسانه های اجتماعی تقویت کنید

رسانه های اجتماعی یک ابزار قدرتمند است. می تواند به افزایش دسترسی به محتوای شما و ارتقای اشتراک گذاری کمک کند. هر مقاله جدیدی را در سایت های رسانه های اجتماعی و در انجمن ها با استفاده از توصیفات جذاب و دعوت به اقدام ارسال کنید. از آنجا که قدرت رسانه های اجتماعی در اشتراک گذاری نهفته است . داشتن دکمه های اشتراک گذاری در هر یک از پست های وبلاگ نیز مهم است. این کارمی تواند پیوندهای مشترک شما را تقویت کرده و به نرخ کلیک شما کمک کند.این نکته نگارش سئو را جدی بگیرید.

 Google Authorshipرا پیاده سازی کنید

Google Authorship راهی سریع و آسان برای پیوند محتوا با نویسنده خاصی است . تنها چیزی که نیاز دارید یک حساب Google+ است. در نتیجه ، مقالات شما به عنوان قطعات غنی در نتایج جستجو با عکس نویسنده به همراه عنوان مقاله ظاهر می شوند.Google Authorship برای تبلیغات شخصی عالی است. همچنین می تواند نرخ کلیک روی مقالات شما را افزایش دهد. اگر نویسنده هستید ، نحوه تنظیم Authorship برای وب سایت خود را بیاموزید.

ایجاد پیوند های طبیعی را ارتقا دهید

پیوندها هنوز یک عامل رتبه بندی مهم برای سئو هستند. پیوند دادن به مقالات یا  سایت خود در پست شما ، پیوند به سایت شما را تضمین می کند.. ایجاد محتوای عالی به افزایش قابلیت اشتراک گذاری و احتمال پیوند سایت های دیگر به آن کمک می کند . بنابراین ایجاد پیوند را هدف بگیرید!

  • از پیوندهای داخلی استفاده کنید

پیوندهای داخلی راهی عالی برای بهینه سازی محتوای شما برای کاربران و موتورهای جستجو است.پیوندهای داخلی برای کاربران مفید است؛ زیرا به آنها کمک می کند تا مطالب مرتبط را در سایت شما پیدا کنند.برای موتورهای جستجو مفید هستند؛ زیرا به آنها کمک می کند صفحات سایت شما را فهرست بندی کنند  و ساختارسایت شما را درک کنند.توصیه می کنم برای هر پستی که منتشر می کنید. حداقل از ۴-۵ پیوند داخلی استفاده کنید.

  • به صفحات و منابع خارجی پیوند دهید

به گفته Moz ، استفاده از پیوندهای خروجی می تواند به بهبود رتبه سایت شما در گوگل کمک کند.گوگل می خواهد افراد را به محتوایی هدایت کند که مطالب مورد نظرکاربران را داراست. این شامل منابع مفید در وب سایت های دیگر است. بنابراین با افزودن پیوندهای خارجی به سایت های معتبر ، محتوای خود را برای سئو بهبود ببخشید.

  • Backlinko ازپیوندهای خارجی به محتوارا جدی بگیرید

این کار را تا حدی برای بهبود سئو انجام دهید. با دریافت بک لینک به سایت خود می توانید بازدیدکنندگان زیادی را به سایت خودجذب کنید. توصیه می کنم محتوای خود را برای افرادی که به رقبای شما پیوند دارند تبلیغ کنید. اگر محتوای شما بهتر است یا اطلاعات جدیدی دارد. به احتمال زیاد پیوندی را از افرادی دریافت می کنید که قبلاً به قطعه ای از محتوای مشابه پیوند داده اند. به نظر من ، بهترین ابزار برای این مرحله Ahrefs است.

ابزار نویسندگی سئو

بر فعالیت خود نظارت کنید

Google Analytics یک راه آسان و رایگان برای ردیابی نمایش صفحات شما و متوسط زمان صرف شده در یک صفحه است. مواردی مانند نرخ بازگشت و زمان حضور خود در سایت را بررسی کنید تا ایده ای از نحوه تعامل کاربران با سایت پس از مشاهده محتوای دریافت کنید. به تعداد تعاملات اجتماعی (اشتراک گذاری ، لایک و غیره) نگاهی بیندازید وروی آن ها نظارت کنید. فقط نگاه کردن به این معیارهای ساده می تواند به شما این ایده را بدهد که قطعات محتوا مورد استقبال قرار گرفته و مورد پسند قرار گرفته اند تا بتوانید آن نوع محتوا را در طول مسیر تکرار کنید.

محتوای خود ویرایش نهایی کنید

از یک چک لیست self-editing برای ویرایش محتوای پست استفاده کنید. بااین کار می توانید اشتباه های قواعدی و املایی را بیابید. تا زمانی که پست کاملا ویرایش نشده آن را منتشر نکنید. بااین کار مجدد اصول نویسندگی در سئو را چک می کنید.

نویسندگی در سئو

جمع بندی

هم سئو و هم نوشتن محتوا قطعات مهمی در پازل هستند . بنابراین مهم است که از تکنیک های با کیفیت برای هر دو استفاده کنید . این کار سبب می شود تا از ترافیک و تعامل بیشتر در سایت خود اطمینان حاصل کنید. اصول نویسندگی در سئو را رعایت کنید. اگر در مورد سئو ، نویسندگی محتوا سوالی دارید . برای راهنمایی بیشتر در زمینه نگارش سئو با ما تماس بگیرید!

اگر جالب بود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید