آموزش برترین تکنیک های سئو خارجی

تکنیک های سئو خارجی

چک لیست تکنیکهای سئو خارجی

 1. ایجاد لینک به‌صورت مرتب و متنوع با استفاده از روش‌های مختلف لینک سازی، ازجمله:
  Guest blogging: نوشتن مطالب برای سایت‌های دیگر به همراه لینک به سایت شما
  Broken link building: به دنبال لینک‌های شکسته در سایت‌های معتبر بگردید و این لینک‌ها را با لینک به سایت خودتان جایگزین کنید
  برنامه ریزی تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و محتوای ارائه شده به صورت مستمر
  استفاده از کلمات کلیدی مناسب و جایگاه آن‌ها به صورت متعادل و با توجه به استراتژی کلی سئو
 2. استفاده از عناوین مناسب برای صفحات وب سایت و مطالب
 3. ایجاد محتوای با کیفیت و ارائه اطلاعات ارزشمند برای مخاطبین
 4. استفاده از تصاویر و ویدئوهای مناسب با توجه به محتوای ارائه شده
 5. بهبود سرعت بارگذاری صفحات وب سایت
 6. به روز رسانی محتوای سایت به طور منظم و اضافه کردن محتوای جدید و مفید
 7. بهینه سازی ساختار و بخش‌بندی صفحات وب سایت
 8. استفاده از ویژگی‌های محلی (Local SEO)، به عنوان مثال اضافه کردن نشانی، شماره تلفن و ساعات کار به صفحه Google My Business خود
 9. ایجاد نسخه‌های چندزبانه از صفحات وب سایت برای جذب مخاطبین بین‌المللی
 10. ایجاد یک نقشه سایت (sitemap) و ارسال آن به گوگل
 11. انجام تحلیل دقیق و بررسی عملکرد سایت با استفاده

 

در این راهنما، به آموزش برترین تکنیک های سئو خارجی می پردازیم و به شما کمک می کنیم که بدانید سئو خارجی چیست و چرا اهمیت دارد.هم چنین برای رتبه بندی صفحه خود در گوگل و کسب نتایج بهتر باید چه راهکار هایی انجام دهید.این را به یادداشته باشید که علاوه بر سئو خارجی، سئو داخلی هم برای بهبود سئو سایت اهمیت زیادی دارد.

سئو خارجی چیست ؟(off page seo)

سئوی خارجی شامل هرگونه فعالیتی است که در خارج از وب سایت انجام می شود تا بتواند رتبه موتورهای جستجو در سایت را افزایش دهد. به بیان ساده تر،سئوی خارجی شامل تمام کارهایی است که خارج از سایت خودمان انجام می دهیم تا رتبه ی برتر گوگل را کسب کنیم. . اگرچه شما کنترل مستقیمی بر عوامل خارج از صفحه ندارید. اما روش هایی وجود دارد که می توانید شانس خود را برای بهبود آنها امتحان کنید.

بهینه سازی خارج از صفحه به همه اقداماتی گفته می شود که می توان خارج از وب سایت واقعی انجام داد تا موقعیت آن در رتبه بندی جستجو بهبود یابد.اینها اقداماتی هستند که به ایجاد بیشترین تعداد بک لینک با کیفیت بالا (پیوندهای ورودی) کمک می کنند.البته تاکتیک هایی مانند ایجاد نام تجاری ، بازاریابی محتوا ، رسانه های اجتماعی و … نیز بخشی از استراتژی های سئو خارجی است.

فعالیتهای سئو خارجی به موتورهای جستجو کمک می کند تا سایت شما را معتبر و قابل اعتماد ببینند.بطور کلی با رعایت اصول سئو، سایت خود را به جایگاه برتر گوگل برسانید.

دلیل اهمیت سئو خارجی 

امروزه سئو خارجی از هر زمان دیگری اهمیت بیشتری دارد. زیرا فعالیت های سئو داخلی به تنهایی نمی توانند برای وب سایت شما موفقیت ایجاد کنند.در سال ۲۰۲۱ ، باید به فراتر از وب سایت خود نگاه کنید.

با تغییر مداوم الگوریتم های گوگل ، جامعه سئو معتقد است که سئو خارجی نقش مهمی در توانایی رتبه بندی صفحات وب دارد.اگرچه هنوز مشخص نیست که گوگل چه عواملی را برای رتبه بندی سایت ها در نظر می گیرد.اما یک مطالعه توسط Moz نشان داده است که سئو خارجی حدود ۵۰درصد ازسهم رتبه بندی را برعهده دارد.

از آنجا که گوگل هنگام رتبه بندی یک صفحه وب ، بسیاری از عوامل  سئو خارجی را در نظر می گیرد. رتبه بندی فقط بر اساس ارزش محتوای خوب چالش برانگیز است. به همین دلیل بنیانگذار لری و سرگی معیار PageRank را معرفی کردند .این معیار به گوگل کمک می کند قبل از رتبه بندی یک صفحه ، پیوندهای ورودی را ارزیابی کند.

سئو خارجی چیست

در ۲۰ سال گذشته الگوریتم های PageRank به گونه ای کامل شده اند که نتایج را به طرز باورنکردنی بهتر از روزهای اولیه می کند.به بیان ساده ، هدف صاحبان وب سایت ترکیبی از محتوای با کیفیت بالا + پیوندهای معتبر از سایت های قابل اعتماد است.از اهمیت سئو خارجی غافل نشوید.

رابطه پیوندها و سئو خارجی چیست ؟

ایجاد بک لینک در قلب سئو خارجی جای دارد. موتورهای جستجو از پیوندها به عنوان نشانه ای از کیفیت محتوا استفاده می کنند. بنابراین سایتی که دارای پیوندهای با ارزش زیاد است معمولاً رتبه بهتری نسبت به سایتی برابر با پیوندهای کمتر دارد. سه نوع پیوند اصلی وجود دارد که بر اساس نحوه کسب آنها تعریف می شود: پیوندهای طبیعی ، پیوندهای دستی ، یا پیوندهای ایجاد شده توسط خود.

پیوندهای طبیعی بدون هیچ گونه اقدامی از طرف صاحب صفحه به صورت تحریری ارائه می شوند. به عنوان مثال ، یک وبلاگ نویس پیوندی را به یک پست اضافه می کند که درآن به موارد مرتبط و مورد علاقه خود اشاره می کند. این یک پیوند طبیعی است.

پیوندهایی که به صورت دستی ساخته می شوند از طریق فعالیت های ایجاد پیوند به دست می آیند. این شامل مواردی مانند پیوند دادن مشتریان به سایت یا درخواست از افراد تأثیرگذار برای به اشتراک گذاشتن محتوای شما است.

پیوندهای ایجاد شده توسط خود با شیوه هایی مانند افزودن پیوند پشتیبان در فهرست آنلاین ، انجمن ، نظرات یا بیانیه مطبوعاتی ایجاد می شوند.

صرف نظر از نحوه بدست آوردن پیوندها ، آنهایی که بیشترین سهم را در تلاش های سئو ارائه می دهند. عموماً آنهایی هستند که بیشترین سرمایه را دارند. سیگنال های زیادی وجود دارد که به طور مثبت به شما دراین زمینه کمک می کند. مانند:

 • محبوبیت سایت پیوند دهنده
 • مرتبط بودن با موضوع سایت پیوند دهنده
 • تازگی پیوند
 • متن لنگر مورد استفاده در سایت پیوند دهنده
 • قابلیت اطمینان سایت پیوند دهنده
 • تعداد پیوندهای دیگر در صفحه پیوند
 • اعتبار سایت پیوند دهنده

استراتژی های سئو خارجی

برترین تکنیک های سئو خارجی در سال ۲۰۲۱

تا اینجا به تعریف سئو خارجی و دلیل اهمیت آن پرداختیم. اما اگاهی از تکنیک های سئو خارجی به شما در مسیر موفقیت بیشتر کمک می کند.

با لینک سازی، سئو خارجی را گسترش دهید

پیوند سازی ستون اصلی هر استراتژی سئو خارجی است. هدف اصلی ایجاد پیوند، بدست آوردن پیوندهای با کیفیت از سایت های معتبر در عین تمرکز بر محتوای باکیفیت است.شما باید پیوندهای بین سایت خود و رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید. با این حال ، باید توجه کنیدکه دریافت پیوند از سایت های معتبر آسان نیست.در اینجا سه عامل اصلی که باید برای ایجاد پیوند با کیفیت در نظر بگیرید ذکر شده است:

 • اعتبار

پیوندهای سایتهای معتبر مفید هستند. زیرا به شما در کسب اعتماد و شهرت کمک می کنند. با استفاده از ابزار بررسی دامنه سایت ، می توانید اعتبار هر سایت را بررسی کنید.این ابزار نمره Authority کیفیت کلی سایت را ارزیابی می کند. هم چنین می گوید که یک بک لینک از یک سایت چقدر می تواند تاثیرگذار باشد. Page Authority و Domain Authority به ترتیب به معنی اعتبار صفحه و اعتبار دامنه، توسط شرکت Moz، ارائه می شوند که می توانید سایت خود را بررسی کنید.

هم چنین برای بررسی اعتبار پیوندهای فعلی خود ، می توانیداز ابزار Backlink Analytics استفاده کنید. بااین ابزارنمره اعتبار را در عنوان ستون اول صفحه  بررسی کنید. هرچه امتیاز بالاتر باشد ، اعتبار پیوند بیشتر خواهد بود.

 • دامنه های منحصر به فرد

یکی از عوامل مهم ایجاد لینک ، تعداد دامنه های پیوندی است که به سایت شما اشاره می کند. همبستگی  زیادی بین تعداد دامنه های پیوند دهنده و رتبه بالاتر وجوددارد.

 • ارتباط

شما همیشه باید به دنبال کسب پیوندهایی از سایت هایی باشید که از نظر موضوعی با سایت شما مرتبط هستند.

برند سازی در سئو خارجی اهمیت زیادی دارد

ایجاد برند بخشی از استراتژی کلی سئو شما است . به شما می گوییم چگونه نام تجاری را در استراتژی سئو وارد کنید. هم چنین معیارهای اندازه گیری موفقیت آن چیست؟ باما همراه باشید.

 • جستجوی نام تجاری

قوی ترین شاخصی که نشان می دهد شما برند خود را دارید. افزایش جستجوهای نام تجاری است.این جستجوهای برند شامل نام تجاری ، محصولات و خدمات یا نام دامنه شماست. برای مشاهده نحوه تغییر جستجوهای برند خود در طول زمان ، به ابزار Keyword Overview بروید. نام تجاری خود را وارد کنید. کادر “روندها” را علامت بزنید تا ببینید حجم جستجو در ماه گذشته چگونه تغییر کرده است.

 Google Trend همچنین هنگام نظارت بر نام تجاری شما مفید است.

SERPs برند یکی دیگر از دلایل تمرکز بر فعالیتهای ایجاد برند است.SERP  های تجاری نتایج جستجو هستند که وقتی شخصی نام تجاری شما را جستجو می کند ظاهر می شود.فعالیت های ساختن نام تجاری اعتبار شما را افزایش می دهد.

 بازاریابی محتوا برای سئو خارجی ضروری است

وقتی به بازاریابی محتوا فکر می کنیم ، فرض می کنیم که همه چیز مربوط به ایجاد و انتشار محتوا است.اما با نگاهی عمیق می فهمیم که بازاریابی محتوا مستلزم سئوخارجی و سئو داخلی است. وقتی محتوا را در هر نقطه از وب منتشر می کنید ، به بازاریابی محتوا معروف است.نوشتن پست مهمان برای یک وب سایت یا انتشار مقاله ای که توسط یک سایت معتبر به آن پیوند داده شود ، همه نمونه هایی از بازاریابی محتوا هستند.

بازاریابی محتوا در مورد انتشار محتوای ارزشمند و جذاب است که دیگران می خواهند به آن پیوند داده یا به اشتراک بگذارند. بنابراین ، تاکتیک های بازاریابی محتوا با ایجاد پیوند ، روابط عمومی ، رسانه های اجتماعی و شهرت برند ارتباط تنگاتنگی دارند.

سئو خارجی تکنیک

روابط عمومی گسترده داشته باشید

برای مدت طولانی ، روابط عمومی و سئو به عنوان دو شاخه کاملاً جدا از بازاریابی در نظر گرفته شد. اما درسال های اخیر میتوان از روابط عمومی دیجیتال برای ارتقای دارایی های قابل پیوند استفاده کرد . همینطوراز طریق آنها مقدار زیادی بک لینک کسب کرد.

روابط عمومی خوب بیش از ایجاد بک لینک به سئوی خارجی کمک می کند.یک کمپین روابط عمومی عالی همچنین می تواند با قرار دادن مشاغل خود در خط مقدم مخاطبین هدف ، افزایش ترافیک برگشتی به سایت، افزایش آگاهی از برند و قرار دادن شما به عنوان یک رهبر فکری ، به شما کمک کند.

به سئو محلی توجه کنید

در حالی که سئوی محلی به تنهایی شاخه ای از سئو است. اما به دو طریق به سئوی خارجی کمک می کند : از طریق گوگل برای کسب و کار من و نقل قول ها. هردو به بهبود سئو خارجی کمک می کند. سئو محلی بازدید کنندگان شمارا افزایش می دهد.

رسانه های اجتماعی برای جذب کاربران نقش مهمی دارند

رسانه های اجتماعی نقش مهمی در نحوه تعامل کاربران با مشاغل دارند. شبکه های اجتماعی در حال حاضر به عنوان موتورهای جستجو برای کمک به مشاغل با مخاطبان خود و بالعکس استفاده می شوند.

اگرچه اشتراک گذاری اجتماعی یک عامل رتبه بندی مستقیم نیست. اما می تواند به شما در دستیابی به مشتریان احتمالی که به دنبال پاسخ به سوالات خاص مربوط به کسب و کار شما هستند، کمک کند.علاوه بر این ، رسانه های اجتماعی شیوه ارتباطی خوبی برای تجارت شما است. اگر مشتریان شما می خواهند سوالی را مطرح کنند یا شکایتی داشته باشند ، ابتدا در شبکه های اجتماعی با شما تماس می گیرند.

مهم است که در رسانه های اجتماعی فعال باشید تا مشتریان فعلی و احتمالی شما بتوانند شما را در سفر خریداران خود پیدا کنند.

 در انجمن ها شرکت کنید

شرکت در انجمن ها به عنوان بخشی از استراتژی سئو خارجی ممکن است برای شما شگفت آور باشد.انجمن ها واقعاً می توانندسئو شما را تقویت کنند. البته وقتی که بخشی از یک استراتژی بازاریابی گسترده تر باشد.انجمن ها را به عنوان راهی برای مشارکت در مکالمات مرتبط با تخصص خود در نظر بگیرید.

بازاریابی تأثیرگذارداشته باشید

بازاریابی تأثیرگذار راهی عالی برای دستیابی به مشتریان بالقوه و افزایش آگاهی از برند با تقویت محتوای شما است.یکی از راه هایی که می توانید از طریق آن بازاریابی تأثیرگذار را انجام دهید ، ارتباط از طریق وبلاگ است.

ممکن است ایجاد لیستی از وبلاگ نویسان برترزمان زیادی طول بکشد ، اما با ثبات است . می توانید به تدریج با آنها تماس بگیرید و روابط خوبی را حفظ کنید. هنگامی که زمان تبلیغ محصول یا خدمات شما فرا می رسد ، می توانید از این وبلاگ نویسان بخواهید که آنها را تأیید کنند. هم چنین آنها را در وب سایت/شبکه های اجتماعی خود بگذارند.

رویدادهای انلاین به معرفی نام تجاری شما کمک می کند

رویدادها با استراتژی های بازاریابی در حال بازگشت هستند. آن ها می توانند به سئوی خارج از صفحه شما کمک کنند.رویدادهای آنلاین مانند وبینارها و اجلاس های مجازی می تواند راه زیادی برای تقویت نام تجاری شما باشد.

آنها نه تنها برای جذب مخاطب مفید هستند.بلکه در ایجاد سر و صدا در مورد تجارت شما نیز مفید هستند.اگر به دنبال بهره مندی از پوشش روابط عمومی هستید ، آنها نیز عالی هستند.

پست مهمان در سایت های دیگر ارسال کنید

ارسال پست مهمان ، در صورت استفاده صحیح ، می تواند بیش از یک بک لینک با کیفیت برای شما به ارمغان بیاورد.ارسال پست مهمان یکی از رایج ترین تاکتیک های ایجاد لینک است که توسط مدیران وب استفاده می شود. زیرا به طور موثر پیوندهای با کیفیت ایجاد می کند.

اهداف اصلی شما در ارسال پست مهمان باید جذب مشتریان جدید ، ایجاد نام تجاری شما و افزایش آگاهی از نام تجاری باشد.

پادکست تولید کنید

پادکست ها این روزها بسیار محبوب هستند. اگر هنوز از آنها استفاده نمی کنید ، فرصت های فوق العاده ای را از دست می دهید.پادکست ها برای دستیابی به مخاطبان جدید از طریق منابعی که محدود به موتورهای جستجو نیستند مفید هستند.از آنجا که بسیاری از مشاغل با بازاریابی پادکست سازگار نشده اند. می تواند فرصتی عالی برای جلب مشتری جدید و توسعه تجارت شما باشد.

بررسی های انلاین را دست کم نگیرید

۹۳درصد از مردم اعتراف می کنند که بررسی های آنلاین بر تصمیم خرید آنها تأثیر می گذارد. وقتی صحبت از استراتژی های سئو خارجی می شود که می تواند برای یک تجارت مفید باشد ، بازبینی ها هنوز دست کم گرفته می شوند.

نظرات برای مدیریت شهرت آنلاین عالی است.گوگل  از نظرات برای به دست آوردن علائم تجاری استفاده می کند. این می تواند بر رتبه شما در نتایج جستجو تأثیر بگذارد. نظرات مثبت می تواند در مخاطبان شما اعتماد ایجاد کند و تبدیل ها را افزایش دهد.

محتوای خود را درسایت های دیگر منتشر کنید

ارسال محتوا در سایت هایی که بخشی از یک شبکه متعلق به ناشران را تشکیل می دهند ، انجام می شود.این اجازه می دهد تا محتوای جدید به طور مداوم در سایت منتشر شود. یاهو! نمونه ای از یک پلت فرم با محتوا از منابع مختلف است.

انتشار محتوا می تواند به شما این امکان را بدهد که محتوای خود را افزایش دهید. این امر می تواند بر سیگنال های نام تجاری تأثیر مثبت بگذارد.

 با اینفلوئنسرها ارتباط بگیرید

اینفلوئنسر کیست؟کسی  است که  در شبکه‌های اجتماعی دنبال‌کننده زیادی دارد. به همین خاطر پست‌های او در معرض دید صدها و حتی هزاران نفر قرار می‌گیرد.شما می‌توانید با استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ مخاطبان زیادی را جذب کنید.

تصور کنید اگر یک نفر که شما به او اعتماد و اطمینان دارید یک برند جدید را به شما توصیه کند. احتمال بیشتری دارد که به توصیه او گوش دهید و از آن برند استفاده کنید.

ویدیوهای جذاب و مفید تولید کنید

ویدیوها جدیدترین محتوای تولید شده این روزها هستند. یوتیوب به تنهایی بیش از ۳۰ میلیون بازدیدکننده در روز دریافت می‌کند.شما می‌توانید با تولید محتوای ویدیویی و قرار دادن لینک‌ها در کانال شروع کنید. فیلم‌های شما نیز باید مانند دیگر محتواها بهینه شود. برای این کار باید کلمات کلیدی را وارد کنید و مطمئن شوید که فیلم‌های شما با کیفیت بالا هستند. صفحه خود را با فیلم‌های مرتبط و لینک‌های محتوایی عمیق بسازید و منتظر باشید تا لینک‌های برگشتی زیادی دریافت کنید.

به بررسی لینک‌های شکسته سایت‌های دیگر بپردازید

شما می توانید لینک‌ها را در یک سایت دیگر بررسی می کنید. آن‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کنید، لینک‌های شکسته را پیدا ‌کنید و با مالک سایت دمورد آن‌ها صحبت کنید. . به این ترتیب هنگامی که شما با صاحب سایت تماس برقرار می‌کنید می‌توانید لینک‌های شکسته او را با مقالات خود جایگزین کنید.

به دیگران لینک دهید و اجازه دهید از این لینک‌دهی آگاه شوند

این طبیعی است که شما لینک‌هایی را از دیگران به محتوای خود اضافه کنید. شما این کار را انجام می‌دهید زیرا محتوای آن‌ها به محتوای شما مربوط است یا برای مخاطبان مفید است . این کار به پشتیبانی از مقاله شما کمک می‌کند.

زمانیکه این کار را می‌کنید اجازه دهید نویسنده آن از این موضوع مطلع شود. این کار به ایجاد رابطه بین شما و آن‌ها کمک می‌کند. همچنیم باعث می شود آن‌ها نیز به سایت شما لینک دهند.

تعریف سئو خارجی

انتشارریپورتاژ آگهی دراین مسیر به شما کمک می کند

یکی دیگر از تکنیک های سئو خارجی، ریپورتاژ آگهی است. ریپورتاژ آگهی می‌تواند در برقراری ارتباط با مخاطبین در راستای معرفی محصول و خدمات شما در رسانه‌های معتبر در مواردی مانند جذب بک لینک باعث قرار گرفتن سایت شما در صفحه اول گوگل می شود.

درسایت های دیگر نظر دهید

باثیت نظر خود در سایت های دیگر، خود را معرفی کنید.از این طریق میتوانید سهم جذب کاربران خود را افزایش دهید. هم چنین ممکن است بتوانید با همکاری مدیر سایت از آنها بک لینک دریافت کنید.

جمع بندی

سئو خارجی بخش مهمی از بهینه‌سازی ‌سایت و افزایش بازدید سایت و جذب کاربر است. استراتژی‌هایی که در بالا گفتیم به شما کمک می‌کند تا روابطی ایجاد کنید که این روابط در نهایت منجر به افزایش لینک‌ها و افزایش ترافیک وب برای سایت شما خواهد شد.

به نظر شما کدام تاکتیک SEO خارج از صفحه برای وب سایت بیشتر اهمیت دارد؟ به نظر شما ساخت بک لینک چگونه می تواند بر رتبه بندی SERP تأثیر بگذارد؟ نظرات خود را در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

اگر جالب بود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید