متن کوچک میکروکپی چیست؟

میکروکپی چیست؟

میکروکپی‌ها نوشته‌های کوچکی هستند که تأثیرات بزرگی بر تجربه کاربری دارند. این نوشته ها درباره‌ی تمام آنچه که کاربران را نگران یا گمراه می‌کند حرف می‌زنند و تلاش می کنند نگرانی و گمراهی ها را کم کنند و کاربران سایتها را در مسیرهای درست راهنمایی کنند. این نوشته ها برای ایجاد یک محصولی دیجیتالی قوی که به کاربراحساس راحتی و صمیمیت بدهند،‌ ضروری به نظر می رسند.
میکروکپی که اغلب توسط نویسنده تجربه کاربری نوشته می شود، وظایفی بر عهده دارد که می توان آنها را به سه بخش تقسیم کرد:
– قبل از انجام فعالیتی از سوی کاربر
– در هنگام انجام فعالیت
– پس از انجام فعالیت

مزایای میکروکپی

ایجاد یک تجربه‌ مثبت برای درگیر کردن کاربر

میکروکپی فاصله ی بین کاربر و ماشین را کاهش می دهد. کلمات به کاربر کمک می کنند تا به هدفش برسد و مشتاق شود که دوباره برگردد.

افزایش کاربردپذیری

میکروکپی دقیقاً در جایی که لازم است از بروز مشکلات هنگام انجام یک فعالیت جلوگیری می‌کند و باعث صرفه جویی در وقت، کاهش ناامیدی و احساس ناتوانی در کاربر می‌شود.

برندسازی و ایجاد تمایز

میکروکپی‌هایی که با درک کامل از مخاطبان و جامعه‌ی هدف نوشته می شوند، باعث برجسته شدن شخصیت برند شما می‌شود و آن را از دیگر برندها متمایز می‌کند. این کلمات کوچک از ارزش‌های برند پشتیبانی می کنند، پیام و صدای آن را به گوش کاربر می رسانند و تجربه‌ای منحصر به فرد با مخاطبان ایجاد می‌کنند.

 

ویژگی های میکروکپی خوب

1. شفاف، مختصر و مفید باشد
2. یکپارچه باشد
ادبیات،‌ لحن و صدای نوشته باید در تمام بخشها یکسان و یکپارچه باشد تا نه تنها هماهنگی لازم را ایجاد کند بلکه بتواند حس خوبی به کاربر منتقل کند.
3. حس نوشته مهم است
اگر نوشته‌های شما درست به نظر نمی‌رسند یا از آنچه نوشته اید راضی نیستید، به احتمال زیاد کاربران شما هم همان احساس را خواهند داشت.
4. با تیم‌های محصول هماهنگ باشد
نویسنده ی میکروکپی از همان ابتدا با تیم طراحی و محصول در ارتباط است تا بتواند محصول را بخوبی شناخته و صدا و لحن مناسبی ایجاد کند.

حتما در سایت و UI قسمتهای پنهانی وجود دارد که نمی تواند شکاف بین محتوا و کاربر را پر کند. اینجاست که جای خالی میکروکپی احساس می شود.

 

چک لیست نوشتن میکروکپی نمونه هایی از آن را اینجا بخوانید.

اگر جالب بود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید