سئو کلاه سیاه چیست ؟ _ چرا باید از آن دوری کرد؟

سئو کلاه سیاه چیست

سئو کلاه سیاه چیست و چرا باید از آن دوری کنید؟ سئو کلاه سیاه ممکن است به عنوان میانبری برای بهبود رتبه شما و به دست آوردن دید بیشتر در جستجو به نظر برسد. اما قبل از درگیر شدن با تکنیک های کلاه سیاه دوبار فکر کنید. تکنیک های  سئو کلاه سیاه می تواند بیش از آنکه به سئو شما کمک کند،  به سئو شما آسیب برساند. در این مقاله یاد خواهید گرفت:

سئوی کلاه سیاه چیست؟

چه تکنیک هایی، تکنیک های سئو کلاه سیاه شناخته می شوند؟

نحوه گزارش سئوی کلاه سیاه چگونه است؟

سئو کلاه سیاه چگونه می تواند بر شما و وب سایت شما تأثیر بگذارد؟

سئو کلاه سیاه چیست؟(black hat seo )

سئوی کلاه سیاه، به مجموعه‌ای از تاکتیک ‌های بهینه سازی سایت گفته می‌شود که با قوانین موتورهای جستجو، به ویژه گوگل، سازگاری ندارد . به این معنا که ضوابط گوگل را نقض می کند . سئو کلاه سیاه به منظور فریب و بازی دادن موتور جستجوی گوگل است .

 

سئوی کلاه سیاه رسیدن سایت به رتبه برترگوگل را در کوتاه مدت میسر می کند . ولی درکوتاه ترین زمان، با آگاه شدن گوگل ، خطر خارج شدن سایت شما از پایگاه داده برای همیشه وجود دارد. بسیار مهم است که بدانید پیاده سازی استراتژی های سئو کلاه سیاه می تواند سایت شما را از موتورهای جستجو منع کند. هم چنین می تواند شما را از منبع ارجاع ترافیک در اینترنت حذف کند.

استفاده از محتواهای تکراری در صفحات مختلف سایت،صفحاتی با محتوای مخرب مانند ویروس ها، ،پیوندهای پولی،پرکردن سایت از کلمات کلیدی بی محتوا و…  همگی جزو تاکتیک های سئوی کلاه سیاه هستند.

اصطلاح “کلاه سیاه” در فیلم های غربی ایجاد شد تا “بچه های بد” را از “بچه های خوب” که کلاه سفید بر سر دارند تشخیص دهد. اخیراً ، بیشتر برای توصیف هکرهای رایانه ای ، ایجادکنندگان ویروس و کسانی که اقدامات غیراخلاقی با رایانه انجام می دهند ، استفاده می شود.

چه تکنیک هایی کلاه سیاه محسوب می شوند؟

برای اینکه تشخیص دهید که کارشما سئو کلاه سیاه تلقی می شود  یا خیر ، از خود بپرسید:

آیا کارهایی که انجام می دهم به کاربر ارزش می بخشد یا این کار را فقط برای مشاهده موتورهای جستجو انجام می دهم؟ این یک آزمایش ثابت است که آیا تاکتیک  سئو با دستورالعمل مدیر وب سایت موتورهای جستجو مغایرت دارد یا خیر.اگر هیچ ارزشی به کاربر اضافه نشود  اما رتبه بندی به احتمال زیاد افزایش یابد ، به احتمال زیاد تصمیمات شما  سئوکلاه سیاه است. همین آزمایش را می توان برای شیوه های جستجوی پولی نیز به کار برد تا مشخص شود آیا فعالیت ppc کلاه سیاه محسوب می شود یا خیر.

نحوه گزارش سئوی کلاه سیاه چگونه است؟

تا اینجا با تعریف سئو کلاه سیاه آشنا شدید. اما باید بدانیدکه نحوه گزارش سئو کلاه سیاه چگونه است.به دو دلیل می توانید سئو کلاه سیاه را گزارش دهید.

۱) وب سایت شما از طریق هک مخرب ، ویروس یا پیوندهای اسپم مورد حمله قرار بگیرد.

۲)نتایج وب اسپم را در یک کلید واژه رقابتی مشاهده می کنید که وب سایت شما در آن رتبه بندی شده است.

برای مورد دوم ، می توانید گزارش وب اسپم را از طریق Google Webmaster Tools ارسال کنید. لطفاً از این ابزار با احتیاط استفاده کنید. گزارش نادرست هرزنامه های وب را می توان سئوی کلاه سیاه دانست.

اما در صورتی که سایت شما از طریق هک ، ویروس یا بدافزار مخرب مورد حمله قرار گرفته باشد. پس از حذف کد مخرب ، درخواست بازبینی بدافزار را درخواست کنید.در صورتی که وب سایت شما هدف کمپین سئو منفی برای پیوندهای اسپم باشد. پس از تماس با مدیران وب که این پیوندها را برای حذف آنها به وب سایت شما نشان می دهند. از ابزار Disavow Links در Google Webmaster Tools استفاده کنید.

چرا باید از سئو کلاه سیاه خودداری کنید؟

تاکتیک های سئو کلاه سیاه می تواند سایت شما را از گوگل و دیگر موتورهای جستجو منع کند.اگرچه ممکن است موفقیت های کوتاه مدت از طریق افزایش ترافیک به سایت شما حاصل شود . اما مجازات های گوگل روز به روز پیچیده تر می شوند. هم چنین می توانند تأثیرات مخربی بر رتبه و ترافیک سایت شما داشته باشند. با صدها میلیون کاربر که روزانه در گوگل جستجو می کنند ، آیا واقعاً می توانید این از فهرست حذف شوید؟

سئو کلاه سیاه

الگوریتم های موتورهای جستجو در طول زمان پیچیده تر شده اند. به همین دلیل است که باید به هر قیمتی از سئو کلاه سیاه اجتناب کنید. سئو کلاه سفید روش بسیار بهتری برای بهینه سازی موتورهای جستجو است. این یک رویکرد اخلاقی تر است که از شرایط و دستورالعمل های تعیین شده توسط موتورهای جستجو پیروی می کند. سئو کلاه سفید شامل ایجاد محتوای با کیفیت و تجربه کاربری بهتر برای افرادی است که از سایت شما بازدید می کنند.

اما سئوکلاه سیاه یک رویکرد کوتاه مدت است که با مجازات توسط گوگل همراه است. پس از سئو کلاه سیاه دوری کنید. چون سئو کلاه سیاه می تواند به طرق مختلف به سایت و نام تجاری شما آسیب برساند. این می تواند منجر به کاهش رتبه بندی جستجو شود یا حتی باعث شود یک سایت به طور کامل از نتایج جستجو محو شود.

این یک تجربه ضعیف ، آزاردهنده یا گمراه کننده برای مخاطبان ایجاد می کند. بسیاری از تاکتیک های کلاه سیاه تجربه کاربری ضعیفی را ایجاد می کند . این می تواند باعث خروج کاربران از صفحه شود. همچنین می تواند یک نام تجاری را اسپم و غیرقابل اعتماد جلوه دهد. اگر می خواهید دید طولانی مدت جستجو را به دست آورید و برای کاربران اعتماد ایجاد کنید ، از سئو کلاه سیاه خودداری کنید.

آیا تکنیک های سئو کلاه سیاه برای شما مناسب است؟

درپاسخ به این سوال باید گفت که بستگی دارد که آیا سعی می کنید یک تجارت طولانی مدت ایجاد کنید یا کوتاه مدت؟

اگر پاسخ شما به تجارت طولانی مدت مثبت است. باید به هر قیمتی از سئو کلاه سیاه اجتناب کنید. در عوض ، شما باید به دنبال روش های جایگزین برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو باشید.

مهم ترین تکنیک های کلاه سیاه در سئو

انتشار مجموعه ای از مطالب با کیفیت پایین (محتوای بی کیفیت )

موتورهای جستجو ، سایت هایی را ترجیح می دهند که دارای محتوایی با کیفیت بالا هستند. از آنجا که ایجاد محتوای باکیفیت آسان یا ارزان نیست. بسیاری از بازاریابان کلاه سیاه سعی می کنند با انتشار محتوای بی کیفیت و کم ارزش ، سیستم را شکست دهند.

محتوای بی کیفیت که برای جستجوگر هیچ ارزشی ندارد ، در سئوی کلاه سیاه مرسوم است. این شامل محتوایی است که از یک سایت دیگر یا توسط یک ربات یا شخص کپی شده است. درگذشته موتورهای جستجو مانند گوگل در تشخیص محتوای کپی شده ، خوب نبودند. اما بروزرسانی Google Panda در سال ۲۰۱۱ این مشکل را برطرف کرد. بسیاری از سایت ها با محتوای تکراری در رتبه بندی جستجو بلافاصله مورد توجه قرار گرفتند. از آن زمان ، گوگل در تشخیص محتوای تکراری و با کیفیت پایین بسیار بهتر شده است.

به جای این تاکتیک کلاه سیاه ، محتوای سئو مرتبط و ارزشمندی را برای خوانندگان ایجاد کنید که به هدف جستجو پاسخ دهد.

پرکردن کلمات کلیدی و محتوای تکراری

پر کردن کلمات کلیدی عبارت است از استفاده بیش از حد از یک کلمه کلیدی در محتوای خود و تلاش موتورهای جستجو برای رتبه بندی صفحه برای عبارت مورد نظر. اگر درصد تراکم کلمه کلیدی متن بسیار بالا باشد.هم چنین محتوا هم تکراری باشد. موتور جستجو رویکرد آن را کلاه سیاه تلقی میکند.

انتشار محتوای یکسان در صفحات متعدد یک سایت در تلاش برای جذب موتورهای جستجو است. هر دوی این تاکتیک ها عموماً مغایر با دستورالعمل های موتورهای جستجو هستند. افزودن انواع مختلف کلمات کلیدی که در آن هیچ ارزشی ندارند ، تجربه بدی را برای کاربران ایجاد می کند. همچنین ممکن است باعث شود صفحه شما برای جستجوهای نامربوط رتبه بندی شود.

به جای پر کردن کلمات کلیدی و محتوای تکراری ، از بهترین شیوه های بهینه سازی کلمات کلیدی و یک بررسی کننده محتوای تکراری استفاده کنید. اینگونه مطمئن  می شوید صفحات شما سیگنال های مناسب را به موتورهای جستجو ارسال می کنند.

 

 

تکنیک های سئو کلاه سیاه

مخفی کاری کردن

پنهان کردن یک تکنیک سئو کلاه سیاه است. این کار برای فریب موتورهای جستجو در رتبه بندی محتوا برای یک عبارت جستجوی خاص که به صفحه وب مرتبط نیست ، استفاده می شود. پنهان کردن، یک قطعه محتوا را به کاربران نشان می دهد. در حالی که یک محتوا متفاوت را به موتورهای جستجو نشان می دهد.

وب سایت هایی که از سئو کلاه سیاه استفاده می کنند. این کار را انجام می دهند تا رتبه بندی محتوا را برای انواع مختلف اصطلاحات بی ربط به محتوای ایجاد کنند. سایت های هرزنامه اغلب این کار را انجام می دهند تا از ربات موتور جستجو برای پیدا کردن محتوای اسپم که به کاربران ارائه می دهند ، جلوگیری کنند.

استفاده از تغییر مسیرهای گمراه کننده

تغییرمسیرهای اشتباه یکی دیگر از ترفندهای سئو کلاه سیاه است . برای گمراه کردن کاربران و موتورهای جستجو استفاده می شود. پیوند تغییر مسیر ایجاد می شود که کاربران و موتورهای جستجو را به صفحات مختلف هدایت می کند. از طرف دیگر ، یک صفحه با کیفیت بالا به یک صفحه با کیفیت پایین هدایت می شود تا بتواند رتبه جستجوی صفحه با کیفیت پایین را افزایش دهد. تغییر مسیر شامل ارسال شخصی به آدرس اینترنتی متفاوت از آدرس اولیه ای است که در ابتدا روی آن کلیک کرده است.

خرید بک لینک

به دست آوردن تعداد زیادی سایت با کیفیت بالا برای پیوند دادن به سایت شما یک تکنیک سئوخارجی است که می تواند رتبه بندی جستجو را افزایش دهد. به جای کسب بک لینک با کیفیت بالا ، بازاریابان کلاه سیاه ممکن است برای پیوند به سایت خود به وب سایت ها پول پرداخت کنند.

استفاده از مزرعه های لینک

مزرعه پیوند و شبکه های وبلاگ خصوصی دو روش دیگر هستند. دراین امر تکنیک های کلاه سیاه برای ایجاد سریع و غیرمعمول پیوندها استفاده می کند. در این شرایط ، بازاریابان برای استفاده از شبکه ای از سایت هایی که صرفاً برای پیوند به سایت هایی ایجاد شده اند ، استفاده می کنند یا پول می پردازند.

مزارع پیوند اغلب دارای محتوای بی کیفیت و پیوندهای زیادی هستند. پیوندها معمولاً حاوی کلمه کلیدی هستند که می خواهند سایت با آن رتبه بندی شود. موتورهای جستجو مانند گوگل به راحتی می توانند مزارع پیوندی را تشخیص دهند. پس از استفاده از آنها باید اجتناب کرد. در عوض ، شما باید از تاکتیک های سئو کلاه سفید مانند ایجاد محتوای شگفت انگیز ، نمودارها ، داده ها ، مصاحبه ها یا هر محتوای دیگری استفاده کنید. این به شما امکان می دهد به طور طبیعی در طول زمان بک لینک دریافت کنید.

شبکه های وبلاگ خصوصی

شبکه وبلاگ خصوصی (PBN) مجموعه ای از سایت ها است که فقط برای ایجاد لینک استفاده می شود. آنها شبیه به مزرعه های پیوندی هستند. از این جهت که هر دوی آنها قصد دارند در تعداد پیوندهایی که به یک سایت اشاره می کنند اغراق کنند.

موتورهای جستجو در تشخیص PBN ها هوشمندانه عمل کرده اند و اگر از PBN ها برای بهبود حضور جستجو استفاده کنید ، سایت شما ممکن است با مجازات شدید مواجه شود. به جای تلاش برای چرخاندن سایت های جعلی ، بر ایجاد محتوای با کیفیت تحت دامنه خود تمرکز کنید.

نظرات وبلاگ هرزنامه نویسی(هرزنامه نظر وبلاگ)

یکی از استراتژی های سئو کلاه سیاه  هرزنامه نویسی وبلاگ است.برای به دست آوردن پیوند، بازاریابان از  این تکنیک سئو کلاه سیاه استفاده می کنند. این تکنیک کلاه سیاه شامل پیوند به سایت شما در نظرات وبلاگ است. این روش امروزه کمتر اتفاق می افتد زیرا موتورهای جستجو مانند گوگل ،الگوریتم خود را برای  هرگونه پیوند در نظرات وبلاگ به روز کرده اند.

اظهار نظر در وبلاگ ، با پیوند به سایت شما ، راهی ناخواسته برای پیوند دادن به سایت شما است . ما توصیه می کنیم از این کار اجتناب کنید.

اگر صاحب یک نشریه یا انجمن هستید که به نظرات اجازه می دهد. باید مراقب باشید تا اطمینان حاصل شود که قسمت نظرات شما توسط ربات ها یا افراد اسپم نمی شود. استفاده از ابزارهای ضد هرزنامه مانند ابزار reCAPTCHA رایگان گوگل یکی از راه های کاهش خطر ایجاد محتوای ایجاد شده توسط کاربر هرزنامه است.

سوء استفاده از داده های ساختار یافته

یکی از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده از داده های ساختاریافته است. داده های ساختاریافته به موتورهای جستجو می گوید چه اطلاعات غنی را در صفحات نتایج جستجو نمایش دهند. داده های ساختار یافته به عنوان قطعات و طرح غنی نیز شناخته می شوند. این به شما امکان می دهد نحوه نمایش محتوای خود را در صفحات نتایج موتورهای جستجو تغییر دهید. محتوای شما را از رقبا متمایز می کند.

سئوی کلاه سیاه، داده های ساختار یافته را دستکاری می کند تا موتورهای جستجو اطلاعات نادرست را در نتایج جستجو نمایش دهند. .به عنوان مثال ، فردی که از سئو کلاه سیاه استفاده می کند. ممکن است به خود پنج ستاره از یک سایت بررسی جعلی اعطا کند. یا داده های ساختار یافته را اضافه کند تا در صفحات نتایج جستجو برجسته شود. این یک عمل بسیار خطرناک است. زیرا گوگل کاربران را تشویق می کند تا سایت های سوء استفاده کننده از داده های ساختار یافته  را گزارش دهند.

سئوی منفی یا گزارش دروغ سایت های رقبا

سئو منفی یک تاکتیک است که برای نشان دادن این که یک سایت رقیب درگیر سئو کلاه سیاه است استفاده می شود. هدف این تاکتیک جریمه رقبا توسط موتورهای جستجو است. به نظر می رسد که سایت دیگری مشغول سئو کلاه سیاه است. هم چنین  به دروغ ادعا می کند که این کار را انجام می دهد و گزارش آن به موتور جستجو، دو تاکتیک ناخوشایند کلاه سیاه است.

 

سئو کلاه سیاه تکنیک

برای بررسی مشکلات احتمالی سئو کلاه سیاه از سایت Alexa’s Audit Site و On-Page SEO Checker استفاده کنید. گزارشات به مسائل مربوط به کیفیت محتوا ، محتوای تکراری و تغییر مسیرها اشاره می کند.

به شما پیشنهاد میکنم بجای استفاده از تکنیک های سئو کلاه سیاه و نقض قوانین گوگل و سایر موتورهای جستجو، از روش های سئو کلاه سفید استفاده کنید. با این کار می توانید برای خود اعتبار کسب کنید. همچنین با ایجاد یک تجربه کاربری عالی همراه است. روش های کلاه سیاه از انجاکه قوانین گوگل را نقض می کنند، ممکن است  برای همیشه باعث محو شدن شما از موتورهای جستجوشود

اگر جالب بود به اشتراک بگذارید.

این پست دارای 2 دیدگاه است

  1. مستانه

   سلام و ممنون از تعاملتون.
   قطعا نظر گوگل مهمه که کلاه سیاه رو نمی پسنده. هرچند به فارسی زیاد گیر نمیده، ولی باز هم روی روشهای این چنینی حساسه.
   البته متاسفانه سایتهای زیادی هستند که با این روش می تونن تکونی به خودشون بدن ولی در دراز مدت هرگز.

دیدگاهتان را بنویسید