کسب و کار هوشمند چیست؟

هوشمندی کسب و کار چیست؟

تحلیل هدفمند کسب و کار و تحلیل رقبای سازمان برای تصمیم گیری راهبردی یکی از پایه های هوشمندی کسب و کار است. در واقع منظور از هوش کسب و کار یا اصطلاحاً BI تمام راهکارها و ابزارهایی است که با هدف معنا بخشیدن به داده‌ها و فرآیند تصمیم‌سازی، طراحی و پیشنهاد شده‌اند.
سازمان هوشمند به افراد در هر سطحی از یک سازمان اجازه می دهد که به اطلاعات دسترسی یافته، تعامل داشته و آنها را تحلیل کنند تا بتوانند کسب و کار را مدیریت کرده و بازدهی را ارتقاء دهند. کشف عوامل موفقیت در سازمان و تحقق آنها به صورتی کارا، یکی از اهداف اصلی سازمان هوشمند است.
امروزه در سازمان های پیشرو مباحث برنامه ریزی جامع، مدیریت زنجیره تامین و مدیریت ارتباط با مشتری در کنار هوشمندی کسب و کار دیده می شوند. این گونه سازمانها راهبرد رقبا را بهتر و سریعتر پیش بینی و تحلیل می کنند و بنابراین راحتتر می توانند از شکستها و موفقیتها درس بگیرند.
ضمن اینکه استخراج الگوهای عملکردی و رفتاری از داده های موجود در مراکز داده در سیستم های هوشمندی کسب و کار یکی از امکانات مهم است که می تواند برای مدیران بسیار راهگشا باشد.

کاربردها و منابع سیستم های مبتنی بر هوشمندی کسب و کار

• استخراج و تحلیل داده ها
• سیستم های برنامه ریزی منابع سازمان
• مدیریت ارتباط مشتری
• مدیریت زنجیره تامین
• چرخه اتوماسیون اداری
• شناسایی الگوها و اطلاعات بازار کسب و کار

مثلا موفقیت در مدیریت زنجیره تامین نیاز به تحلیل های آماری دقیق از وضعیت تامین کنندگان دارد که در این ارتباط هر چه داده ی مفیدتری را بتوان از سیستم استخراج کرده، به همان نسبت مدیریت و راهبری سیستم هم آسانتر خواهد بود.
هنگامی که داده های پراکنده و عظیم در سیستمهای هوشمند متراکم، طبقه بندی و فیلتر شده و بصورت جدول و نمودارهای متنوع به راحتی به اطلاعات تبدیل شوند، تصمیم سازی بر اساس آنها ساده تر خواهد بود و تحلیل گران می توانند تفسیر دقیق تری از آنها ارائه کنند و در روند تصمیم سازی مدیران بسیار راهگشا باشد.

پله های هوشمندی کسب و کار

– جستجو به‌دنبال حقایق قابل اندازه‌گیری و قابل تفکیک درباره کسب و کار
– انتخاب و استفاه از یک متدولوژی سیستماتیک برای تجزیه و تحلیل حقایق
– معنابخشی به داده ها و اطلاعات
– طراحی و توسعه مدل‌هایی برای تشریح فعالیت ها و تاثیرات آن از/ بر محیط
– یافتن روش‌های مختلف جمع‌آوری بازخورد
– تعهد به تصمیم‌سازی‌ها و اقدامات متکی بر این مشخصه‌ها و تحلیل‌ها
پیاده سازی سازمان هوشمند
– برنامه ریزی و سازماندهی
– جمع آوری اطلاعات از منابع
– پردازش داده ها
– ایجاد پایگاه اطلاعاتی یا افزودن داده ها به پایگاه داده فعلی
– تجزیه و تحلیل اطلاعات
– ارائه گزارشات، جداول و نمودارها
– دسته بندی و نشر

مزایای استفاده از هوشمندی کسب و کار

– رشد نرخ بازگشت سرمایه
– رشد ارزش افزوده
– رشد درآمد
– بهینه سازی فرایندها و استفاده از فرصتهای بازار
– جذب و حفظ مشتری
– یکپارچگی سیستمهای کاربردی
– سازماندهی فعالیتهای پیچیده بر اساس هوشمندی کسب و کار

نقش هوشمندی کسب و کار در رضایت مشتری

سیستم هوشمند ارتباط با مشتری می تواند بصورت یک سرویس یا محصول جدید، یک ساختار جدید، یک فرایند تولید جدید، و یا یک سیستم جدید اداری باشد. و در این میان عامل کلیدی موفقیت برای شرکتها میزان نوآوری آنها در استفاده از فناوری است.
فناوری مورد کاربرد می تواند قابلیت بکارگیری نوآوری ها باشد و یا معرفی فرآیندها ، محصولات و ایده های جدید در بازار و سازمان. این فعالیتها نوآورانه نقش مهمی در موفقیت شرکتها داشته و می توانند مزیت رقابتی بزرگی به حساب آیند.

بکارگیری هوشمندی کسب و کار

برای هوشمندسازی فرایند کسب و کار لازم است در مرحله اول فرآیند دسترسی به اطلاعات تسهیل شود. به طوری که تصمیم گیرندگان در هر زمان و هر مکان بتوانند بدون نیاز به واسطه به اطلاعات مربوطه مراجعه کنند و انواع تحلیلهای موردنظر خود را انجام دهند. ضمن اینکه لازم است امکان فیلتر کردن اطلاعات و بررسی آنها از ابعاد و زوایای مختلف ممکن باشد تا بتوان در صورت نیاز تمام عوامل را به راحتی مشاهده کرده و چالشها و موفقیتهای سازمان را جستجو و تحلیل کرده و مزیت رقابتی ایجاد کرد.
حال برای سهولت دسترسی به اطلاعات لازم است ابتدا فرایندهای سازمان خودکارسازی و مکانیزه شود. تمام مکاتبات و سرویسها الکترونیکی شده و فرایندهای مورد نیاز به خوبی شناسایی شود. که این مهم به کسب تجربه و دانش در زمینه ی مدیریت فرایندهای کسب و کار و استخراج دانش نیاز دارد.

نرم افزارهای هوشمندی کسب و کار

بهره گیری از یک سیستم اتوماسیون اداری مناسب و کارآمد برای خودکارسازی کارهای سازمان بسیار مهم است. و پس از انتخاب و نصب سیستم لازم است فرایندهای سازمان به خوبی در آن تعریف شده، اقدامات لازم لیست شده و متناسب با اولویتها منظم شوند.
از جمله نرم افزارهای مورد استفاده در هوشمندسازی کسب و کار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

SAP Business Objects
Website: www.sap.com

Datapine

Website: www.datapine.com

MicroStrategy
Website: www.microstrategy.com

SAS Business Intelligence
Website: www.sas.com

Yellowfin BI
Website: www.yellowfinbi.com

QlikSense
Website: www.qlik.com

Zoho Analytics
Website: www.zoho.com/analytics

Sisense
Website: www.sisense.com

Microsoft Power BI
Website: www.powerbi.microsoft.com

Looker
Website: www.looker.com

ابزارها و برنامه‌های هوش تجاری

از میان فناوری های مختلفی که برای هوشمندسازی کسب و کار یک سازمان مورد نیاز است، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– تجزیه و تحلیل موقت

نوشتن و اجرای درخواستها به منظور تجزیه و تحلیل مسائل کسب و کار در این فاز قابل انجام است. تا زمانی که منظم اجرا شده و نتایج آنها در گزارشات و داشبوردگنجانده شود.

– پردازش تحلیلی آنلاین

ابزارهای پردازش تحلیلی آنلاین ( OLAP) کاربران را قادر می‌سازد داده‌ها را در چند بُعد و بر روی پایگاه داده های ستونی تجزیه و تحلیل کنند. بر خلاف روشهای پیشین که لازم بود داده ها از یک انبار داده استخراج شده و در مکعب های OLAP ذخیره شوند.

– اپلیکیشن های BI

هوش تجاری موبایل، برنامه‌ها و داشبوردهای BI را در تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها در دسترس قرار می‌دهد. این ابزارها بیشتر برای مشاهده ی داده‌ها از تجزیه و تحلیل آنها استفاده می‌شوند و به گونه ای طراحی می شوند که استفاده از آنها راحت و بدون دردسر باشد.

– BI در زمان واقعی

برنامه های real time هوشمندی کسب و کار، داده ها را جمع‌آوری کرده و پردازش آنها را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهند. تا اطلاعات مختلف مرتبط با فعالیت‌های تجاری، رفتار مشتری، بازارهای مالی و … در اختیار کاربران قرار گیرد.

– BI عملیاتی

BI عملیاتی و یا اطلاعات عملیاتی (OI)هم نوعی تجزیه و تحلیل real time است که می تواند اطلاعات را به مدیران و کارگران خط مقدم در عملیات تجاری برساند. این برنامه‌ها برای کمک به تصمیم‌گیری عملیاتی و امکان اقدام سریعتر در مورد موضوعات طراحی شده‌اند.
به عنوان یک مثال ساده، برای کاهش گلوگاه های توزیع، به نمایندگان مرکز تماس کمک می کند تا اگر مشتریان مشکلی در دریافت کالا دارند، آن را سریعا گزارش کرده و بن بست های سیستم توزیع یا تحویل را کاهش دهند.

– BI جاسازی شده

این ابزار به کاربران تجاری کمک می کند که داده را در برنامه های تجاری تجسم کرده و تجزیه و تحلیل کنند.

– اطلاعات مکانی

قابلیت تجسم داده های مبتنی بر نقشه ی تجزیه و تحلیل را فراهم می کند تا بتوان از آنها در فروشگاه های خرده فروشی، بازاریابی مبتنی بر مکان و یا راهکارهای تدارکات مورد استفاده قرار داد.

مزایای سیستمهای اتوماسیون اداری

  • کاهش حجم کاری و صرفه‌جویی در زمان
  • پشتیبانی عالی از چندوظیفه ای
  • بهبود قابلیت امکان انجام کار
  • قابلیت پشتیبانی در محیط اداری

کلام آخر

هوشمندی کسب و کار عاملی کلیدی در کسب مزیت رقابتی برای شرکت‌های فناوری محور است. نتایج تحقیقات تایید می کنند که از میان ابزارهای تشکیل دهنده هوشمندی کسب و کار، سیستم‌های اطلاعات دارای معنادارترین رابطه با مزیت رقابتی است. مدیریت اطلاعات و داده‌های سازمان با بکارگیری نرم‌افزار اتوماسیون اداری و فرایندها در سازمان به راحتی محقق خواهد شد. بکارگیری هوش مصنوعی و جدیدترین تکنولوژی های دنیا در این ابزارها به هوشمندی کسب و کار کمک شایانی خواهد کرد.

اگر جالب بود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید