بررسی سرعت سایت _برترین ابزارهای تست سرعت سایت

بررسی سرعت سایت

سرعت سایت یکی ازفاکتورهای مهم سئوی سایت است . در سالهای اخیر سرعت سایت برای  موتورهای جستجو و کاربران اهمیت زیادی پیدا کرده است. سرعت سایت تاثیر بسزایی در رتبه بندی گوگل دارد. زیرا کاربران دیگر تحمل ندارند برای بررسی یک صفحه صبر کنند. اگر سایت شما در عرض چند ثانیه باز نشود آنها به گوگل برمیگردند و روی لینک بعدی کلیک می کنند. این موضوع به خصوص در کاربران گوشی همراه از اهمیت بالایی برخوردار است.شما اگرقصد دارید سایت خود را بررسی کنید بررسی کنید باید به سرعت سایت توجه زیادی کنید. دراین مقاله به معرفی ابزارهای تست سرعت سایت می پردازیم.

اهمیت سرعت سایت

سرعت سایت چرا مهم است؟ سرعت لود شدن سایت بر میزان بازدیدکنندگان یک سایت تاثیر دارد. زیرا وقتی سایتی با سرعت پایینی لود شود کاربران ترجیح می دهند از سایت خارج شوند.همچنین جستجو در خصوص موضوع مورد نظر خود را در سایت دیگری انجام دهند. سرعت سایت به عنوان یک عامل مهمی در کاهش نرخ پرش سایت است. تحقیقات نشان می دهد که بارگذاری سایت در بیش از چهار ثانیه نرخ پرش را تا ۲۵٪ افزایش می دهد. سرعت سایت علاوه بر تاثیر روی تجربه کاربری، روی سئو و رتبه بندی سایت شما هم تاثیر زیادی می گذارد.

تست سرعت سایت

تعاریف مهم در سرعت سایت

قبل از اینکه به سراغ  ابزارهای تست سرعت ‌سایت خود بروید باید با با چند تعریف مرتبط با عملکرد این ابزارها اشنا شوید. اینگونه بهتر می توانید اطلاعاتی که دریافت می‌کنید را تجزیه و تحلیل کنید. سپس براساس تجزیه و تحلیلی که کردید به سراغ بهینه سازی سرعت سایت خود بروید.

Time to first byte(زمان رسیدن به اولین بایت)

زمان رسیدن به اولین بایت یک معیارمهم در عملکرد سرعت سایت به شمار می رود. به این معنا که زمان پاسخگویی سرور را به درخواست کاربرنشان می‌دهد. به عبارت دیگر زمان رسیدن به اولین بایت، مدت‌زمانی است که طول می‌کشد تا مرورگر شما پس از ارسال درخواست نمایش ‌سایت، دریافت اطلاعات از سرور را شروع می کند.

جاوا اسکریپت‌های Render-Blockingو کدهای CSS

Render-blockingبرای بیان مقدار بارگیری صفحات است و به قسمت CSS و جاوا اسکرپیت اشاره دارد. CSS هم تاخیری  است که عامل به وجود آورنده آن بارگیری است .منظور از کدهای Render-Blocking آن دسته از کدهای CSS و جاوا اسکریپتی است که مانع بارگذاری  سریع و نمایش سریع ‌سایت می‌شوند. برای بهینه‌سازی CSS ،استفاده از CSS و تعداد فایل‌های CSS را کاهش بدهید.

Minification of Resqources(خلاصه‌سازی منابع)

خلاصه‌سازی (Minification) منابع به معنای حذف کاراکترهای غیرضروری مانند فاصله، از HTML، جاوا اسکریپت و CSS است.

HTTP Requests(درخواست‌های HTTP)

موتورجستجو دریافت اطلاعات از سرور را با استفاده از HTTP انجام می‌دهد. این در واقع یک کنش و واکنش بین درخواست دهنده و  میزبان است. هرچه نمایش برگه‌های سایت شما نیازمند ارسال درخواست‌های بیشتری به‌سوی سرور باشد، سرعت بارگذاری آن‌ها کمتر خواهد بود.

تست سرعت سایت چه کمکی به سایت شما می کند؟

  • اسکریپت‌ها، فونت‌ها و افزونه‌هایی که مدت بارگذاری سایت را افزایش می‌دهند ، شناسایی می کند
  • هدرهای HTTPرا آنالیز میکند
  • تصاویر بزرگ که در بارگذاری وب‌سایت اختلال ایجاد می‌کنند، پیدا می کند
  • زمان رسیدن به اولین بایت را بررسی می کند
  • حجم صفحات، مجموع زمان لازم برای بارگذاری و تعداد درخواست برای بارگذاری را بررسی می کند
  • عملکرد وب‌سایت از موقعیت‌های جغرافیایی مختلف را تحلیل می کند
  • سرعت پردازش و نمایش سایت در مرورگرهای مختلف را بررسی می کند
  • عملکرد CDN (شبکه توزیع محتوا) را تجزیه می کند

ابزازهای بررسی سرعت سایت

برترین ابزارهای تست سرعت سایت

تا اینجا با مفاهیم مهم و مرتبط درمورد سنجش سایت آشنا شدید. با ما همراه باشید تا با بهترین ابزارهای تست سرعت سایت نیزآشنا شوید.

ابزار تست سرعت سایت GTmetrix

در این سایت ابزارهایی وجود دارد که از سرعت  سایت مورد نظر را به طور کامل بررسی می کند. این ابزاربا تحلیل گزارشات PageSpeed و YSlow جزئیات بسیار خوبی را در اختیار شما قرار می دهد.سپس از A تا F به سایت شما رتبه می دهد. شما با استفاده از ابزار GTmetrix میتوانیدسرعت سایت خودرا با سرعت اینترنت اتصالی مقایسه کنید. اینگونه میفهمید که سرعت اینترنت شما چه قدر روی بارگذاری صفحات تاثیر میگذارد.

ازدیگر مزیت های این ابزار،تحلیل پلی بک ویدئو و بستن تبلیغات سایتی است که باعث افت بارگذاری صفحه شما می شود. که فقط فقط کافیست یک حساب  کاربری دراین سایت ایجادکنیدو از این مزایای آن بهره مند شوید.با ثبت نام رایگان در ابزار تست سرعت سایت GTmetrix امکان بررسی سایت از ۷ مکان مختلف را بدست می اورید.

ابزار Google PageSpeed Insights

این ابزار گوگل ابزاری برای تست سرعت سایت است که وب سایت شما را در مقیاس ۱ – ۱۰۰ رتبه بندی می کند. هرچه این عدد بیشتر باشد، به معنای بهینه تر بودن سایت شماست. PageSpeed ​​گزارشاتی از عملکرد سایت را برای هر دو نسخه دسکتاپ و موبایل اراِه می دهد.این ابزار یکی از بهترین ابزارهای  بررسی سرعت سایت است.

ابزار Yellow Lab Tools

Yellow Lab Tools یک ابزار تست عملکرد و کیفیت ‌سایت است. این ابزار اطلاعات فراوانی و  منحصر به فردی را ارائه می‌دهد. این ابزار بر اساس شاخص‌هایی مانند حجم صفحه، تعداد درخواست‌ها، ایرادات جاوا اسکریپت ،CSS و پیکربندی سرور، از A تا F به سایت رتبه می‌دهد.

ابزار سنجش سرعت سایت  KeyCDN

این سایت از بهترین سایت های تست سرعتبارگذاری سایت است که در کمترین زمان ممکن نتیجه را در اختیار شما قرار می دهد. این تست سرعت قالب شامل تحلیل نموداری و پیش نمایش سایت است که به سرعت می توانید تعداد درخواست های HTTP حجم کل صفحه درخواست شده و زمان بارگیری را مشاهده کنید.

این ابزار همانند PageSpeed تحلیل منحصر بفردی از وضعیت نمایش سایت در تلفن همراه  را ارائه می کند.این ابزار، جزو برترین ابزارهای تست سرعت سایت است.

ابزار Dotcom-Monitor

dotcom-monitor یک ابزار تست ساده ایست که تست سرعت ‌سایت از نواحی جغرافیایی مختلف را به طور هم‌زمان اجرا می‌کند.هم چنین نتایج تست را در یک صفحه باهم  نشان می‌دهد. گزارش های dotcom-monitor به پنج بخش مختلف تقسیم می شود.این بخش ها شامل تحلیل عملکرد، نمودار آبشاری، بررسی میزبان سایت، گزارش خطاها و خلاصه گزارش است.

ابزار تست سرعت PageScoring

PageScoring یک گزارش عملکرد ساده و آسان را ارئه داده و با یک طراحی مینیمالیستی نمایش می دهد. این ابزار زمان کلی بارگذاری قالب سایت شما ،آنالیز دامنه، زمان اتصال سایت،حجم صفحه را نشان می دهد.اگر به دنبال یک ابزار تست سرعت قالب سریع و آسان هستید این ابزار بسیار خوب عمل می کند. از این ابزار سنجش سرعت سایت غافل نشوید.

ابزار سنجش سرعت Varvy Page Speed

یکی از ابزارهای تست سرعت سایت Varvy Page Speed است.Patrick sexton توسعه دهنده این وب سایت تست کننده سرعت است. این ابزار نتایج حاصل از تست سرعت را به صورت نماهای گرافیکی ارائه می دهد.

گوگل به‌روزرسانی‌های خود امکان نمایش جزئیات بارگذاری سایت را به نمودار آبشاری DevTools اضافه کرده است. از این طریق به‌راحتی و با جزئیات دقیق می‌توانید ببینید که بارگذاری چه مواردی بیشتر وقت می‌گیرد. برای استفاده از این قابلیت به زبانه Performance بروید و با استفاده از کلید ترکیبی Ctrl + E فرآیند تست را آغاز کنید. پس از چند ثانیه با فشردن دکمه Stop می‌توانید گزارش تست را در بخش‌های مختلف این قسمت مشاهده کنید.

ابزارهای تست سرعت سایت

ابزار Pagelocity

از ابزارهای سنجش سرعت سایت است. این ابزار روش متفاوتی برای نمره دادن به وضعیت سایت ها دارد. اساس امتیاز دهی آن عواملی مثل مانند سئوی داخلی، عملکرد، سرعت و … از ۱ تا ۱۰۰ به آن امتیاز می‌ دهد. این ابزار یک افزونه برای کروم دارد که با استفاده از آن صفحه ‌ای که باز کرده‌ اید را سریعا تجزیه و تحلیل کنید. این سایت علاوه بر امتیاز دهی، پیشنهاداتی نیز جهت رفع مشکلات سایت شما انجام می دهد.

ابزار Sucuri Load Time Tester

این یک ابزار سریع و ساده‌ای برای سنجش عملکرد سایت از نقاط جغرافیایی مختلف است. این ‌سایت، سرعت اتصال و TTFB هر یک از مناطق را به همراه نمودار مقایسه‌ای و امتیاز کلی ‌سایت نمایش می‌دهد.

ابزارPerftool

این ابزار نیزیکی دیگر از ابزارهای تست سرعت و تحلیل سایت است.. بااینکه نصب این برنامه نیاز به کمی تخصص دارد اما اطلاعاتی که این سایت به شما ارائه می دهد خیلی باارزش است.این ابزار با ترکیب اطلاعات چند ابزارآنالیز سرعت و کیفیت سایت گزارش کاملی از سایت شما را ارائه میکند.

این ابزارسنجش سرعت سایت، امکان اجرای تست بر روی چندین صفحه به طور هم‌زمان را داراست. در نتیجه در زمان کمی می ‌توانید به درک کاملی از عملکرد قسمت‌ های مختلف سایت تان پی ببرید.

جمع بندی

سرعت سایت از عوامل مهم در تجربه کاربری و رتبه بندی سایت است. تست مستمر سرعت و عملکرد ‌سایت بسیار مهم و ضروری است. با ابزارهای ذکر شده می توانید سایت خود را آنالیز کنید و اقدام به رفع مشکلات سایت و قالب نمایید تا افرادی که از وب سایت شما بازدید می کنند به بازدیدکنندگان همیشگی شما تبدیل شوند.برای سنجش سرعت سایت زودتر اقدام کنید.

اگر جالب بود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید