SEMوSEO چه تفاوتی باهم دارند؟

مهمترین تفاوت هایSEM و

تا به حال فکر کرده اید که “SEM چیست؟” اصطلاحات زیادی در بازاریابی دیجیتال وجود دارد که یکسان به نظر می رسند یا تعاریف مشابهی دارند. در این پست ، ما قصد داریم ابهام را برطرف کنیم.ما عمیقاً به معنای بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) ، بهترین شیوه هایی که باید برای اجرای استراتژی های  بازاریابی جستجوی پولی دنبال کنید، می پردازیم. باما باشید تا  مهمترین تفاوت های SEM وSEO بررسی کنیم.

بازاریابی جستجو به هر تاکتیکی مربوط می شود که با ظاهر شدن در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) به یک برند کمک می کند توجه کاربران را جلب کند. این تلاش برای کسب رتبه های بالاتر و افزایش دید جستجو است تا بتوانید ترافیک بیشتری را به یک سایت یا صفحات خاصی هدایت کنید. قبل از اینکه بتوانید یک استراتژی بهینه سازی جستجوی استراتژیک ایجاد کنید. باید اصطلاحات زیر را درک کنید. درادامه باما همراه باشید.

SEM چیست ؟

SEM به معنی بازاریابی موتورهای جستجو عبارت است از استفاده از استراتژی های پولی برای افزایش دید جستجو. در گذشته ، SEM اصطلاحی بود که هم برای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و هم جستجوی پولی استفاده می شد. اما در حال حاضر ، فقط به بازاریابی جستجوی پولی اشاره می کند.

با SEM ، برند ها هزینه می پردازند تا تبلیغات به عنوان نتایج جستجو در SERPs ظاهر شوند. آنها کلمات کلیدی منتخب را مورد هدف قرار می دهند. به طوری که وقتی کاربر آن اصطلاحات را جستجو می کند ، آگهی از نام تجاری آن ها را می بیند. تا اینجا با تعریف SEM آشنا شدید.

SEM چیست؟

تقریباً در هر صفحه نتایج جستجو می توانید تبلیغات جستجوی پولی را پیدا کنید. این مکان های پولی معمولاً در بالای صفحه قرار دارند. آنها شامل یک نام “تبلیغات” می شوند تا به کاربران اطلاع دهند که این مکان پولی است. این استراتژی اغلب به عنوان جستجوی پولی یا بازاریابی پرداخت به ازای کلیک (PPC) نامیده می شود.

PPC چیست؟

تلاش برای پاسخ به این سوال که SEM چیست؟ اصطلاح دیگری که با آن روبرو می شوید بازاریابی پرداخت به ازای کلیک یا PPC است. PPC یک استراتژی بازاریابی پولی است که در آن یک نام تجاری تبلیغات ایجاد می کند. به این صورت که هر بار که کاربر روی آن کلیک می کند هزینه ای دریافت می شود. هنگامی که تبلیغات PPC در نتایج جستجو نشان داده می شود ، این SEM محسوب می شود. اما PPC همیشه به SEM مربوط نمی شود.

هنگامی که استراتژی های PPC در کانال های دیگری غیر از جستجو استفاده می شود . این SEM در نظر گرفته نمی شود. به عنوان مثال ، PPC را می توان در سایت هایی که از تبلیغات دیجیتال مانند تبلیغات فیس بوک پشتیبانی می کنند ، استفاده کرد. PPC همچنین شامل تبلیغات نمایشی گوگل می شود .یعنی جایی که برند ها هنگامی که کاربر روی تبلیغ بنر در وب سایت کلیک می کند ، شارژ می شوند.بنابراین در حالی که PPC یک تاکتیک SEM است ، می تواند به بازاریابی تبلیغاتی اجتماعی یا نمایش تبلیغاتی نیز اشاره داشته باشد.

SEO چیست؟

SEO  به معنی بهینه سازی موتور جستجو از تاکتیک هایی استفاده می کند که نتایج ارگانیک جستجو را بهبود می بخشد. سئو بر خلاف تاکتیک های SEM که هزینه استقرار در SERP ها را پرداخت می کنند، است. نتایج جستجوی ارگانیک دارای نام “تبلیغ” نیستند. همینطور هیچ پولی برای آن ها پرداخت نمی شود.

شباهت های SEM وSEO چیست؟

تا اینجا شمارا با تعریف SEM آشنا کردیم. این دو، عناصر منحصر به فرد بازاریابی جستجو هستند. اما وقتی SEM و SEO را مقایسه می کنید. متوجه می شوید که آنها شباهت هایی با هم دارند.در ادامه به چندنمونه از شباهت های آن ها می پردازیم.

شباهتSEM وSEO

هر دو به نشان دادن نام تجاری در نتایج جستجو کمک می کنند

یکی از اصول SEO و SEM این است که هر دو هدفشان کمک به نشان دادن نام تجاری در موقعیت های برجسته در SERP است. هدف از هر تاکتیک این است که هنگامی که کاربران عبارات خاصی را در رابطه با صنعت ، تجارت یا پیشنهادات برند جستجو می کنند ، به نشان تجاری در نتایج جستجو کمک کند.

هر دو طوری طراحی شده اند که ترافیک بیشتری را به یک وب سایت هدایت کنند

هدف هر دو این است که در SERP ها نمایان شویم ، اما مهمتر از همه ، افزایش ترافیک به یک وب سایت است. هر استراتژی از تاکتیک هایی برای افزایش نرخ کلیک (CTR) استفاده می کند و کاربران بیشتری را بر روی نتایج جستجو کلیک می کند.

هر دو نیاز به شناخت مخاطب شما دارند

برای موفقیت در هر دو استراتژی ، باید درک خوبی از مخاطبان و نحوه عملکرد آنها داشته باشید. شما باید مخاطبان خود را بشناسید. دریابید که نیازهای آنها چیست ؟ آنها در جستجوی چه چیزی هستند؟ سپس می توانید محتوای ارزشمندی ایجاد کنید که هنگامی که آنها به دنبال راه حل هستند، نشان داده شود.

هر دو از کلمات کلیدی برای کشف عبارات جستجوی محبوب استفاده می کنند

اولین قدم برای SEM و SEO شناسایی بهترین کلمات کلیدی است. این تحقیق شامل بررسی محبوبیت کلمات کلیدی برای تعیین کلمات کلیدی برتر است که مخاطبان شما آنها را جستجو می کنند. همچنین شامل رقابت در کلمات کلیدی است. اینکه سایر برندها چه کلمات کلیدی را مورد هدف قرار می دهند.

برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی ، از ابزار کلمات کلیدی Alexa استفاده کنید. یک عبارت جستجو مربوط به صنعت ، تجارت ، محصولات یا خدمات خود را وارد کنید. لیستی از واژه های جستجوی مرتبط را به همراه نمرات محبوبیت و رقابت آنها مشاهده کنید.

هر دو نیاز به آزمایش و بهینه سازی مداوم دارند

هنگام مقایسه SEM و SEO ، باید بدانید که هیچ کدام استراتژی ای نیست که بتوانید آن را تنظیم کرده و فراموش کنید. هر دو برای افزایش عملکرد به آزمایش ، نظارت و بهینه سازی مداوم نیاز دارند.

 SEMوSEO چه تفاوتی باهم دارند؟

 SEMنتایج جستجوی پولی است

SEO بر روی بهینه سازی سایت به منظور جلب بازدیدکنندگان از نتایج جستجوی ارگانیک متمرکز است. اما هدف SEM به دست آوردن ترافیک و دیده شدن از طریق جستجوی ارگانیک و پولی است. درواقع SEM یک استراتژی پولی است و SEO یک استراتژی ارگانیک است.

 SEMوSEO چه تفاوتی باهم دارند؟

سرعت اجرای SEM بیشتر از سئو است

از مهمترین تفاوت های SEM وSEO سرعت اجرای آن ها است. واقعیت این است که سئو زمان می برد. به خصوص اگر سایت شما جدید است و هنوز بک لینک زیادی ندارد. کنید. اما اگر تلاش SEM خود را بر روی PPC متمرکز کنید ، می توانید نتایج را فوراً مشاهده کنید. می توانید صبح یک آگهی اجرا کنید و بعد از ظهر شروع به دریافت ترافیک و تبدیل کنید.

درSEMهزینه پرداخت می شود در حالیکه در سئو اینگونه نیست

یکی دیگر از مهمترین تفاوت های SEM وSEO هزینه پرداختی است. شما هر بار که کاربر روی یک نتیجه SEM کلیک می کند ، هزینه پرداخت می کنید. وقتی کاربر روی نتیجه SEO کلیک می کند ، هیچ هزینه ای نمی پردازید. نتایج SEM مکان های پولی هستند.  هر بار که کاربر روی نتیجه کلیک می کند ، از نام تجاری شما هزینه دریافت می شود. بنابراین ، شما باید بودجه ای برای نمایش مداوم تبلیغات SEM داشته باشید. از طرف دیگر ، هنگامی که کاربر روی یک نتیجه جستجوی ارگانیک کلیک می کند. هیچ هزینه ای از شما دریافت نمی شود.

نتایج جستجوی SEM دارای پسوندهای تبلیغاتی است

نتایج جستجوی SEO دارای قطعاتی است. هنگام مقایسه SEM و SEO ، تفاوت هایی در ظاهر نتایج جستجو خواهید یافت. نتایج جستجوی SEM ممکن است شامل پسوندهای تبلیغاتی باشد که می تواند پیوندها ، شماره تلفن ها و خطوط تماس را اضافه کند. از سوی دیگر ، نتایج SEO ممکن است با قطعات برجسته در جستجو ظاهر شود.

SEM برای آزمایش بهتر از SEO است

از آنجا که می توانید بلافاصله تبلیغات پولی SEM را خاموش و روشن کنید. این یک استراتژی عالی برای آزمایش است. می توانید به سرعت نسخه آگهی خود را بازبینی کنید.  مخاطبان جدید را هدف قرار دهید. محتوای صفحه فرود را تغییر دهید تا تاکتیک های جدید خود را آزمایش کنید. این انعطاف پذیری به شما امکان می دهد بلافاصله تفاوت در استراتژی های خود را مشاهده کنید.اما شما نمی توانید این کار را از طریق SEO انجام دهید. زیرا ایجاد تغییرات و نظارت بر تفاوت نتایج زمان زیادی می برد.

سئو به مرور زمان ارزش افزوده را افزایش می دهد.

در پاسخ به سوال SEMوSEO چه تفاوتی باهم دارند؟ میتوان گفت SEM فقط تا زمانی فعال است که برای نمایش نتایج خود هزینه پرداخت کنید. به محض خاموش کردن تبلیغات ، استراتژی SEM شما به پایان رسیده است. سئو برعکس است. استراتژی سئو در طول زمان رشد کرده و نتایج ماندگاری به جا می گذارد.

SEO می تواند نرخ کلیک (CTR) بالاتری نسبت به SEM داشته باشد

اولین نتایج جستجوی ارگانیک معمولاً دارای بالاترین CTR هستند. بنابراین اگر بتوانید به اوج برسید . به احتمال زیاد از تبلیغات SEM پیشی بگیرید. اما اگر در صفحه دوم نتایج یا پایین تر ظاهر شوید ، احتمالاً می توانید از طریق SEM کلیک های بیشتری دریافت کنید.

SEM یاSEO ؟ کدام بهتر است؟

اکنون که SEM را با SEO مقایسه کردید. تصمیم گیری راحت تر است که کدام تاکتیک برای استراتژی های بازاریابی شما مناسب است. برای تصمیم گیری در مورداینکه کدام برای نام تجاری شما مناسب است. از آنچه می دانید استفاده کنید و موارد زیر را در نظر بگیرید.

مهمترین تفاوت های SEM وSEO

رقابت خود را در نظر بگیرید

قبل از اینکه تصمیم بگیرید چگونه می توانید بهترین رقابت را با آنها داشته باشید ، به آنچه رقبای شما انجام می دهند و نحوه عملکرد آنها در بازاریابی جستجوی خود توجه کنید. تحقیق کنید که آنها برای چه اصطلاحاتی از نظر ارگانیک رتبه بندی می کنند. در نظر بگیرید که آیا می توانید برنامه ای را برای بالا بردن مکان SERP آنها اجرا کنید. همچنین ، نگاه کنید که آنها از چه شرایط پولی برای جلب کاربران به سایت های خود استفاده می کنند. این الگوی تجزیه و تحلیل رقابتی می تواند به شما کمک کند نگاه کاملی به نحوه رقابت و کشف فرصت های رشد داشته باشید.

در نظر بگیرید که چقدر صنعت خود را می شناسید

اگر مدتی در کسب و کار بوده اید و از قبل می دانید که مشتریان شما چه می خواهند؟ چگونه می توانند به بهترین نحو به آنها برسند؟ ممکن است بخواهید یک استراتژی سئو بلند مدت ایجاد کنید. سئو به مرور زمان ارزش خود را ارائه دهد. امااگر مطمئن نیستید که مشتریان و رقبا چگونه به پیشنهادات یا محتوای شما پاسخ می دهند. ممکن است بخواهید یک کمپین SEM را در نظر بگیرید که به شما امکان می دهد ایده ها ، محصولات و خدمات خود را آزمایش کنید. از این سایت ها برای درک بهتر مخاطبان و موقعیت خود در صنعت استفاده کنید.

طول چرخه خرید مشتری را در نظر بگیرید

اگر محصولات و خدمات شما دارای یک چرخه کوتاه خرید مشتری است. بدین معنی که مشتریان شما می دانند چه می خواهند. آن را جستجو کرده وخریداری می کنند. بهتراست از تبلیغات SEM استفاده کنید. چون محصول شما را درست در جایی قرار می دهد که مشتریان آن را مشاهده می کنند. اما چرخه های خرید طولانی تر ، که در آن مشتریان برای هفته ها یا ماهها تحقیق و مقایسه می کنند. ممکن است با SEM عملکرد خوبی نداشته باشند. زیرا پس از مشاهده یک آگهی ، خرید فوری انجام نمی شود.

میانگین هزینه هر کلیک در صنعت خود را در نظر بگیرید

قبل از اینکهتصمیم بگیرید SEM برای کسب و کار شما مناسب است. در نظر بگیرید که چقدر باید هزینه کنید تا در نتایج جستجوی پولی نشان داده شود. کلمات کلیدی هزینه و کلیک متفاوتی بر اساس رقابت دارند. اگر هزینه هر کلیک شما کم است ، ممکن است استراتژی مناسبی برای شما باشد. اما هزینه بسیار بالای هر کلیک ممکن است باعث شود تصمیم بگیرید که بهتر است بر SEO تمرکز کنید.

سن تجارت خود را در نظر بگیرید

اگر شما به تازگی کسب و کار خود را شروع کردید. هم چنین به تازگی سایت خود را راه اندازی کرده اید ، توسعه سئو زمان می برد. این بدان معنا نیست که شما نباید یک استراتژی SEO را تنظیم کنید. بلکه این بدان معناست که تا زمانی که SEO خود را شروع نکردید ، می توانید از یک استراتژی SEM سود ببرید. SEM یک راه موثر برای هدایت ترافیک در هنگام ایجاداستراتژی های SEO است.

وضعیت فعلی وب سایت خود را در نظر بگیرید

هنگامی که یک استراتژی بازاریابی ایجاد می کنید ، به دنبال فرصت هایی باشید که با کمترین کار بیشترین تأثیر را خواهند گذاشت. بنابراین قبل از شروع یک کمپین بازاریابی جستجو ، در وب سایت خود تحقیق کنید تا ببینید قبل از قرار دادن پول در یک کمپین SEM ، می توانید از کجا بتوانید استراتژی SEO ارگانیک را توسعه دهید که در حال حاضر کار می کند.

برای بررسی کامل SEO وب سایت خود ، از ابزار SEO Audit استفاده کنید. سایت خود را وارد کنید تا گزارش مفصلی از وضعیت سایت خود در رابطه با عناصر سئو داخلی، خارجی و تکنیکال به دست آورید.

سیستم عامل های SEMکدامند؟

Google Ads

پرکاربردترین پلتفرم SEM است. روزانه میلیاردها جستجو در گوگل انجام می شود. بنابراین می تواند به شما کمک کند تا در برابر بزرگترین مخاطبان آنلاین قرار بگیرید.

 Google Ads ارائه دهنده جستجو است که بیشتر برای استراتژی پولی استفاده می شود. با استفاده از این تاکتیک ، مارک ها تحقیقات کلمات کلیدی را انجام می دهند.کمپین هایی ایجاد می کنند که بهترین کلمات کلیدی را برای صنعت ، محصولات یا خدمات خود هدف قرار می دهند. وقتی کاربران آن کلمات کلیدی را جستجو می کنند ، تبلیغات سفارشی را در بالا یا پایین SERP مشاهده می کنند. هر بار که کاربر روی تبلیغ کلیک می کند ، علامت تجاری دریافت می شود.

سیستم عامل های SEM

Bing Ads

بینگ ادعا می کند که با ۳ میلیون جستجوگر ارتباط دارد که گوگل نمی تواند به آنها دسترسی پیدا کند. با ارائه تبلیغات در سایت های شریک مانند Yahoo و MSN ، Bing Ads به شما کمک می کند با جستجوگرانی که به طور انحصاری از گوگل برای جستجو استفاده نمی کنند ، ارتباط برقرار کنید.

معیار های رتبه بندی SEMچیست؟

هزینه هر کلیک 

رتبه بندی تبلیغات معمولاً متناسب با میزان پیشنهاد کسی است. بنابراین اگر شما بیشترین پیشنهاد را دارید ، بالاتر از سایر تبلیغات ظاهر می شوید.وقتی شخصی روی تبلیغ شما کلیک می کند. هر مبلغی را که پیشنهاد می دهید ، پرداخت می کنید. مبلغی که شما هنگام کلیک روی تبلیغ شما می پردازید به عنوان هزینه هر کلیک شناخته می شود.

نمره کیفیت

نمره کیفیت یک معیار فوق العاده مهم در Google Ads است. این اساساً روش گوگل برای تشخیص این است که آیا تبلیغ شما برای هر چیزی که کسی در جستجوی آن است مناسب است یا خیر. گوگل بر اساس ترکیبی از نرخ کلیک ، کیفیت صفحه فرود و امتیاز کلی کیفیت حساب Google Ad شما ، نمره کیفیت را محاسبه می کند. اگر آگهی شما دارای نمره کیفیت بالا باشد ، با هر کلیک تخفیف دریافت خواهید کرد.

نوشتن آگهی

نوشتن آگهی قانع کننده بخش بزرگی از عملکرد خوب با PPC است. چرا؟ کپی آگهی عالی = CTR بالا CTR به معنی نمره کیفیت خوب است. این بدان معناست که شما برای همان کلیک هزینه کمتری پرداخت می کنید. مخالفش هم درست است. اگر نسخه شما افراد را مجبور به کلیک نکند ، نمره کیفیت شما دچار مشکل می شود.دراین صورتPPC شما بسیار گران خواهد شد.

گروه های تبلیغاتی و مدیریت حساب

اینجا جایی است که از داده های حساب Google Ads خود برای بهینه سازی هزینه تبلیغات خود استفاده می کنید.رتبه ای که پلت فرم به تبلیغ شما می دهد تا تعیین کند که در SERP ها کجا نمایش داده می شود. هرچه رتبه تبلیغات شما بالاتر باشد ، محل جستجوی تبلیغات شما بهتر خواهد بود.

کلمات کلیدی تبلیغات

هر گروه تبلیغاتی مجموعه ای از کلمات کلیدی و تبلیغات مورد نظر خود را دارد. کلمات کلیدی و کپی آگهی مخاطبان و موضوع منحصر به فرد گروه تبلیغات را هدف قرار می دهند. توصیه می شود دو تا سه تبلیغ و حداکثر ۲۰ کلمه کلیدی در هر گروه تبلیغاتی وجود داشته باشد.

جمع بندی

دراین مقاله مهمترین هدف این بود که SEMوSEO چه تفاوتی باهم دارند؟

در بازاریابی جستجو دو دسته عمده وجود دارد:

SEM ، که از استراتژی های پولی برای ظاهر شدن در جستجو استفاده می کند.

SEO ، که از استراتژی های ارگانیک برای ظاهر شدن در جستجو استفاده می کند.

بادرنظر گرفتن موقعیت وبسایت خود، بودجه ای که دارید و زمانی که می توانید بگذارید. می توانید از هریک از استراتژی های بالا استفاده کنید.

 

 

اگر جالب بود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید