دلیل اهمیت سئو پادکست چیست

سئو پادکست چیست؟

دراین مقاله درباره دلایل اهمیت سئو پادکست دربهبود رتبه سایت و تکنیک های بهبود سئو پادکست می پردازیم. شاید این توصیف که «فلانی یه آدم شنیداریه» به گوشتان آشنا باشد. چنین توصیفی معمولا یک تعریف مثبت از فرد به حساب می‌آید .بدان معناست که چنین آدم‌هایی طرفدار دو آتیشه محتواهای شنیداری هستند. از کتاب‌های صوتی گرفته تا پادکست‌ها هیچ یک از دستشان دَر نمی‌روند.

این افراد مدت زیادی در سایت‌ها نمی‌مانند و خیلی زود آنها را ترک می‌کنند. بی تردید، بخشی از مخاطبان شما هم در این دسته جای می‌گیرند.ازطرفی هم خواندن کتاب قطعا زمان زیادی را می گیرد .نیاز به محیطی آرام و بی صدا دارد .امااین برای همه فراهم نیست. اغلب ما روزانه چند ساعتی در مسیر هستیم تا به کارهای روزانه ی خودمان برسیم .این زمان برای خیلی ها بهترین فرصت برای یادگیری است.

اگر قصددارید سایت خودتان را باروش های خلاقانه ترو متفاوت تری سئو کنید. از تاثیر گوگل پادکست ها غافل نشوید.به جرأت می توان گفت در دنیای امروز، سئو پادکست عامل مهمی در کسب و کارهای الکترونیکی است. با آموزش تکنیک های سئو پادکست به رتبه اول گوگل برسید.

سئو پادکست چیست ؟

سئو به معنای بهینه سازی سایت برای موتورجستجو است. سئو پادکست کیفیت وکمیت ترافیک ارگانیک سایت را افزایش می دهد.

پادکست ها ، فایل های صوتی هستند که بر روی سرور ها آپلود می شوند. می توان توسط برنامه هایی که برای شنیدن پادکست طراحی شده اند، آن هارا ذخیره و استفاده کرد.

سئو پادکست روشی پایدار برای افزایش مخاطبان و مشخصات شما به صورت آنلاین است. با بهینه سازی پادکست خود ، به شنوندگان فرصت بیشتری می دهید تا از طریق ترافیک جستجو کشف کنند.

اهمیت سئو پادکست

از سال ۲۰۱۹تقریبا به مدت دو سال از زمانی که گوگل به سمت درک محتواهای صوتی  رفته است، می‌گذرد. الگوریتم های گوگل همیشه تلاش می کنند کیفیت سایت ها را بالا ببرند. یعنی سایت هایی را به نمایش بگذارد که کیفیت بالاتری دارند. هم چنین الگوریتم های گوگل و سئو را رعایت می کنند. گوگل حالا می تواند با استفاده از هوش مصنوعی محتوای تصاویر را با جزئیات بالا تشخیص دهد . همین سبب درک بیشتر محتواهای چندرسانه ای مثل سئو پادکست توسط گوگل و افزایش اهمیت آن شده است.

اهمیت تولید محتوای صوتی و پادکست ها بسیار بیشتر از محتوای متنی است. چون محتوای صوتی برای عموم افراد در هر شغل و صنفی مورد استفاده قرار می گیرد . وجود پادکست موجب پیشرفت در کسب و کارتان می شود . چون پادکست تازه در بستر وب قرار گرفته است. قدرت آن در بدست آوردن رتبه و محبوبیت زیاد است.

دلایل اهمیت سئو پادکست          

 • مخاطب می تواند موضوع را طبق نیاز خود ، از بین پادکست ها ، انتخاب کند.        
 • استفاده از پادکست، زمان ماندن مخاطب در سایت را افزایش می‌دهد که رضایت کاربر را نشان می‌دهد .این برای گوگل مهم است.
 • با لینک گوگل پادکست، می توانید باعث نشر پادکست خود شوید و باعث بالابردن رتبه سایت شوید.
 • می توانید بدون هیچ واسطه ای با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید .چون فقط نیازمند تایید مخاطبان هستید.
 • محتوای صوتی و تصویری به خوبی احساسات کاربران را درگیر می کند.
 • برای تولید پادکست به تجهیزات زیادی نیاز نیست و می‌توان با یک گوشی هم کار خود را آغازکرد.
 • میانگین نرخ خروج راکاهش می دهد.نرخ خروج زمانی به کار می رود که کاربروارد یک صفحه از سایت شما می شود .همچنین بدون بازدید از صفحات دیگرخارج می شود. این نشان علاقمند نبودن کاربربه سایت است. رابطه نرخ خروج با سئو یک رابطه معکوس است.

شنوندگان  می توانند برای جستجوی پادکست های جدید خود به Spotify یا Apple Podcasts مراجعه کنند. بهینه سازی سئو پادکست با کلمات کلیدی برای ظاهر شدن در این نتایج جستجو نیز مهم است.

 

تکنیک های سئو پادکست

تکنیک های بهبود سئو پادکست

همانطور که تا الان از دلایل اهمیت سئو پادکست گفتیم.اینک به تکنیک های بهبود سئو پادکست می پردازیم.

پادکست خود را در Google Podcasts Manager تاییدکنید

اگر می خواهید گوگل، سئو پادکست شما را فهرست بندی کند باید پادکست خودرا درآن تایید کنید.

تأیید بسیار آسان است و شامل پنج مرحله است:

 • از طریق صفحه داشبورد بهGoogle Podcasts Managerدسترسی پیدا کنید.
 • با حساب Google خود وارد شوید (یا یک حساب ایجاد کنید).
 • آدرس فید RSS پادکست خود را وارد کنید.
 • سپس گوگل یک کد را به آدرس ایمیل شما ارسال می کند.
 • کد را وارد کنید و مالکیت را تأیید کنید.

درمورد مخاطبین خود تحقیق کنید

باید تحقیق کنید که مخاطبان شما به دنبال چه چیزی هستند. این اطلاعات در هر مرحله از بازاریابی پادکست بسیار حیاتی است ، بنابراین تا آنجا که می توانید دقیق باشید.برای یک سئو پادکست خوب به این مورد توجه زیادی کنید.

یک سایت برای پادکست خود ایجاد کنید

شما برای راه اندازی پادکست خود لزوماً به وب سایت نیاز ندارید.اما واقعاً می تواند به نفع سئوی شما باشد. یک سایت باعث می شود موتورهای جستجو قسمت های شما را کشف کنند. ترافیک آنها را افزایش دهند. سئو پادکست را جدی بگیرید.

کلمات کلیدی را به قسمت های مختلف پادکست خود اضافه کنید

 

گوگل ترندز

نام پادکست شما کلمه کلیدی شماره یک شما است.بنابراین باید مناسب ترین آن هارا انتخاب کنید.چون تعیین می کند که آیا مخاطبان احتمالی شما تصمیم می گیرند با آن ارتباط برقرار کنند یا خیر . می توانید از ابزارهای کلیدواژه مانند Google Keyword Planner وGoogle Trendsکمک بگیرید.

برای پادکست خود رونوشت بگذارید

یکی از تتکنیک های بهبود سئو پادکست، رونوشت گذاری است.با تمرکزکلمات کلیدی ، ساختار محتوا و موضوعات کلیدی ، قابلیت کشف پادکست شما را بهبود می بخشد.رونوشت ها می توانند پادکست شما را در دسترس مردم قرار دهد .

برای بهبود رونوشت ها

 • از تگ های H1-H4 برای ساختار و زمینه استفاده کنید.
 • کلمات کلیدی رادرآن قراردهید.
 • برای برجسته کردن نکات گفتاری از برچسب های زمانی استفاده کنید.

توضیحات متا را به محتوای خود اضافه کنید

توضیحات متا اطلاعات یک صفحه را خلاصه می کند. نقش مهمی در سئو پادکست ایفا می کند. مانند محتوا های متنی ،از کلمات کلیدی استفاده کنید. زیرا گوگل خودش را جای کاربران قرار می دهد .اگر کاربران از سایت رضایت داشته باشند. گوگل به محتوای شما ارزش خواهد داد. عناوین صفحات (که به عنوان برچسب عنوان نیز شناخته می شوند). نمونه هایی از توضیحات هستند و هنگام انتشار پادکست خود باید از این موارد استفاده کنید.

محتوای با کیفیت تولید کنید

موتورهای جستجو وجود دارند تا به سوالات کاربران پاسخ دهند. باتولید محتوای باکیفیت کاربران را به سمت خود جذب می کنید .هم چنین باید ساختار و جریان مشخصی در محتوای شما باشد. سئو پادکست با محتوای خوب باعث جلب کاربران می شود.

محتوای پادکست خود را مجدداً مورد استفاده قرار دهید

محتوای سئو پادکست خود را به اشکال دیگر مانند فیلم ، وبلاگ ، اینفوگرافیک دربیاورید. موتورهای جستجو می توانند آن ها را فهرست بندی کنند. در نتایج جستجوی مربوطه نشان دهند.

پادکست خودرا در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

این بهترین راه برای برقراری ارتباط با مخاطبان ، تقویت روابط با طرفداران خود و تشویق افراد برای به اشتراک گذاشتن قسمت های جدید است.رسانه های اجتماعی بر سئوی پادکست شما “تأثیر غیرمستقیم” دارند. اگر مردم با رسانه های اجتماعی شما درگیر شوند . مطالب شما را به اشتراک بگذارندو نظردهند .گوگل از این محبوبیت مطلع خواهد شد. این امر برای شناخته شدن سئو پادکست شما مهم است.

برای وب سایت پادکست خود با بک لینک اعتماد ایجاد کنید

 بک لینک ها یکی از اصول اساسی سئو هستند.اگر وب سایت های دیگر به شما اشاره می کنند . این به گوگل نشان می دهد محتوای شما خوب است . همچنین می تواند به آن اعتماد کند.

استراتژی ایجاد بک لینک برای وب سایت پادکست

 • به عنوان مهمان در پادکست دیگری ظاهر شوید.
 • از مشترکین خود نظر بخواهید . هنگام معرفی و خاتمه هر قسمت ، حتماً این کار را انجام دهید.
 • به دنبال وبلاگ هایی باشید که در آنها لیستی از پادکست های برتر وجوددارد. از نویسنده بخواهید پادکست شما را مرور کند تا ببیند آیا شما را به لیست اضافه می کند یا خیر.
 • وبلاگهای دیگری را پیدا کنید که در مورد موضوع شما صحبت می کنند.از آنها بخواهید به محتوای شما پیوند بدهند.

روی پیوند داخلی خود کار کنید

مهم است که همه صفحات درون سایت شما دارای پیوندهایی باشد که به آنها اشاره می کند. مطمئن شوید که صفحات مهم خود را به صفحه اصلی خود پیوند داده اید. این به موتورهای جستجو کمک می کند تا بدانند که مهم هستند.

به سرعت پاسخگویی وب سایت پادکست خود توجه کنید

تجربه کاربری برای موتورهای جستجو مهم است . آنها می خواهند مطمئن شوند که محتوای شما برای کاربران مفید است.

سرعت  لود صفحه را بالا ببرید.

 اگر بارگیری صفحه ای بیش از حد طول بکشد ، افراد به سایت دیگری می روند. باعث کاهش مخاطبان شما می شود.

سازگاری با موبایل نقش مهمی ایفا می کند

چون بسیاری از کاربران با موبایل وارد سایت شما می شوند. باید محتوای شما برای آن ها درست نمایش داده شود.

پادکستی کم حجم و باکیفیت تولید کنید

پادکستی کم حجم و با کیفیت تولید کنید که مخاطبان بیشتری را به سمت شما جذب کند.این امر درکنار محتوای باکیفیت،باعث ماندن مخاطبان درسایت می شود.

جمع بندی

از آنجایی که مهمترین هدف سئو نیزهمانند پادکست ها جذب مخاطبان و پاسخ به نیازآن هاست، پس سئو و پادکست ارتباط تنگاتنگی باهم دارند و می توانند دریک مجموعه درکنارهم قراربگیرند.این باعث بهینه سازی رتبه سایت شما می شود. پس همانطور که گفتیم از اهمیت سئو پادکست غافل نشوید. با سئو پادکست به رتبه های برتر برسید.

اگر جالب بود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید