تحقیقات کلمات کلیدی چیست ؟

تحقیقات کلمات کلیدی

دراین مقاله به تعریف تحقیقات کلمات کلیدی،عوامل موثر در انتخاب کلمات کلیدی و ابزار های آن می پردازیم .در حالی که گوگل با تمام به روزرسانی های الگوریتم ما را در جریان قرار می دهد. یک چیز برای بازار یابان که به دنبال بهینه سازی سایت های خود برای جستجو هستند. ثابت مانده است: تحقیقات کلمات کلیدی.

کلمات کلیدی اساس سئو هستند. اگر هیچکس در جستجوی چیزی نیست که شما درباره آن می نویسید. هرچقدر هم که تلاش کنید ، از گوگل ترافیک دریافت نخواهید کرد.

به همین دلیل ما این راهنمای مبتدی تحقیق کلمات کلیدی را نوشتیم.  در این یک چارچوب تحقیقاتی کلید واژه های اثبات شده را به شما می آموزیم . شما می توانید به راحتی آن را با سایت و اهداف خود تطبیق دهید.

قبل از اینکه به پیچیدگی های تحقیق کلمات کلیدی و نحوه یافتن بهترین کلمات کلیدی برای کسب و کار خود بپردازیم . باید اصول اولیه را بدانیم.

تحقیق کلمات کلیدی چیست؟

تحقیقات کلمه کلیدی عبارت است از یافتن و تجزیه و تحلیل واژه های جستجو که کاربران با هدف استفاده از آن داده ها برای یک هدف خاص وارد موتورهای جستجو می شوند. در واقع تحقیقات کلمات کلیدی فرایند درک زبانی است . این کار باعث می شود مشتریان شما هنگام جستجوی محصولات ، خدمات و محتوای شما استفاده می کنند. سپس شامل تجزیه و تحلیل ، مقایسه و اولویت بندی کلمه کلیدی برای سایت شما است.

تحقیقات کلمات کلیدی بینش ارزشمندی را در مورد سوالاتی که مخاطبان شما در گوگل جستجو می کنند، ارائه می دهد . این بینش می تواند به ااگاهی از استراتژی محتوا و همچنین استراتژی بازاریابی بزرگتر به شما کمک کند.

با این حال ، کلمات کلیدی ممکن است آنقدرها که فکر می کنید برای سئو اهمیت نداشته باشند.بیشتر و بیشتر ، ما می شنویم که سئو در ۱۰ سال گذشته چقدر پیشرفت کرده است و چگونه کلمات کلیدی بی اهمیت به توانایی ما در رتبه بندی خوب برای جستجوهای روزانه افراد تبدیل شده است.

تحقیقات کلمات کلیدی به شما می گوید ، مردم به چه موضوعاتی اهمیت می دهند . با فرض اینکه از ابزار سئو مناسب استفاده می کنید ، چه موضوعاتی در بین مخاطبان شما چقدر محبوب هستند . با تحقیق در مورد کلمات کلیدی که حجم جستجوهای زیادی در ماه انجام می شود ، می توانید محتوای خود را طبقه بندی کنید. سپس ، می توانید از این موضوعات برای تعیین کلمات کلیدی مورد نظر و هدف استفاده کنید.

 

عوامل موثر در انتخاب کلمات کلیدی

تاریخچه جستجوی کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی با تغییرات الگوریتم‌های گوگل تغییرکرده است . در سال ۲۰۰۰ جستجوی کلمات کلیدی تنها بررسی Google Keyword Planner و پیدا کردن کلمات با بیشترین تعداد جستجو و پرکردن متن سایت با این کلمات بود.به همین ترتیب افراد برای کسب رتبه برای صفحات با محتوای بی‌کیفیت سو استفاده می کردند. اما گوگل در سال‌های اخیر با به‌روزرسانی‌هایی در الگوریتم رتبه‌بندی خود به مقابله با این کار پرداخت..

مهمترین آپدیت‌های الگوریتم رتبه‌بندی گوگل در سال‌های اخیر که تاثیر زیادی بر تحقیق کلمات کلیدی داشته ‌اند به شرح زیر می‌باشند:

الگوریتم گوگل پاندا : الگوریتم پاندا سایت ‌های با محتوای کوتاه و متن‌های تکراری را جریمه کرد.

الگوریتم گوگل پنگوئن :  الگوریتم پنگوئن سایت‌هایی که در متن خود از کلیدواژه‌ها استفاده نادرست داشتند. جریمه کرد.

الگوریتم مرغ مگس خوار: این الگوریتم به بهبود جستجوی معنایی و درک نیت کاربر از کلمات مختلف پرداخت.

با پیشرفت موتورهای جستجو فرایند تحقیق کلمات کلیدی پیچیده شده است . تحقیق کلمات کلیدی دیگر تنها پیدا کردن کلیدواژه ایده‌آل نیست. اگر محتوای شما کیفیت خوبی داشته باشد . هم چنین موضوع هدف را به خوبی پوشش بدهد . شما می‌توانید حتی برای کلماتی که درون محتوای خود ذکر نکرده‌اید نیز رتبه بگیرید. این به معنی اهمیت نداشتن تحقیق کلمات کلیدی نیست. بلکه به معنی تفاوت آن با گذشته است.

استراتژی تحقیق کلمات کلیدی

  • مرحله ۱: لیستی از موضوعات مهم و مرتبط را براساس اطلاعاتی که در مورد تجارت خود می دانید تهیه کنید.
  • مرحله ۲: موضوعات را با  توجه به کلمات کلیدی دسته بندی کنید.
  • مرحله ۳: درک کنید که چگونه هدف  کاربر بر تحقیقات کلمات کلیدی تأثیر می گذارد . بر این اساس تجزیه و تحلیل کنید.
  • مرحله ۴: در مورد واژه های جستجوی مرتبط تحقیق کنید.
  • مرحله ۵: ترکیبی از اصطلاحات اصلی و کلمات کلیدی طولانی را در هر سطر بررسی کنید.
  • مرحله ۶ : به پیشنهادات گوگل برای کلمات کلیدی توجه کنید.
  • مرحله ۷: از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی به نفع خود استفاده کنید.
  • مرحله ۸: از رقیبان خود غافل نشوید.

 عوامل موثر درانتخاب کلمات کلیدی چیست ؟

مرتبط بودن کلمه کلیدی 

ازمهم ترین عوامل موثر درانتخاب کلمات، مرتبط بودن کلمه با محتوا است . اگر کلمات کلیدی با محتوا مرتبط نباشند، گوگل به آن ها اهمیت زیادی نمی دهد.

حجم جستجوی کلمه کلیدی (Search volume)

هرچقدر تعداد دفعات جستجوی یک کلمه بیشتر باشد. امکان موفقیت آن بیشتر خواهد بود. حجم توسط MSV (حجم جستجوی ماهانه) اندازه گیری می شود . به  معنی تعداد دفعات جستجو کلمه کلیدی در ماه در بین همه مخاطبان است.

ارتباط کلمه کلیدی با هدف کاربر

محتوای شما تنها در صورتی برای کلمه کلیدی رتبه بندی می شود که نیازهای کاربران را برآورده کند.

اعتبار داشتن 

گوگل به منابعی که معتبر می داند رتبه بیشتری می دهد. این بدان معناست که شما باید تمام تلاش خود را برای تبدیل شدن به یک منبع معتبرکنید. .  با غنی سازی سایت خود با محتوای مفید محتوا را برای کسب سیگنال های اجتماعی و بک لینک ها گسترش دهید .

سختی کلمه کلیدی

میزان سختی نشان می‌دهد برای بالا بردن رتبه سایت، از کدام یک از آن ها استفاده کنید.

ترند بودن کلمات : گاهی کلمات به شیوه‌های مختلفی نوشته می‌شوند .یا ممکن است یک عبارت در بازه‌های زمانی خاصی ترند شود. بهتر است از آن ها استفاده کنید. گوگل ترندز ابزاری رایگان برای بررسی این فاکتور است.

نرخ کلیک (CTR)

جذب کاربران به کلمات مختلف ، متفاوت است. این عامل متوسط تعداد کلیک  آن کلمه در ماه یا هفته را به شما نشان می‌دهد.

اهمیت تحقیق کلمات کلیدی

اهمیت کلمات کلیدی برای سئو

کلمه کلیدی راهی برای ارتباط گرفتن  با کاربران است. امروزه اغلب افراد به اینترنت دسترسی دارند؛ این یعنی شما می‌توانید با این شبکۀ جهانی، به میلیارد ها انسان دسترسی داشته باشید. تحقیق کلمات کلیدی و انتخاب و استفاده مناسب از کلمات باعث می‌شود رتبه بهتری در نتایج گوگل داشته باشید  .علاوه بر آن با ترافیک بیشتر برای سایت خود، اعتبار بیشتری هم نزد کاربران پیدا کنید.کلمات کلیدی  برای سئو مهم است.

باید درک کنید که هیچ کلمه کلیدی “بهترینی” وجود ندارد .  فقط کلمات کلیدی که توسط کاربران بسیار جستجو می شوند.، مهم اند . با در نظر گرفتن این موضوع ، شما باید استراتژی ای تدوین کنید که به شما در رتبه بندی صفحات و افزایش ترافیک کمک کند.شما می خواهید کلمات کلیدی بسیار جستجو شده را پیدا کنید . در واقع رقابت شما در مقابل توانایی شما در تولید محتوا با کیفیت بالاتر از رتبه فعلی است.

باید هر چند ماه یکبار این کلمات کلیدی را مجدداً ارزیابی کنید. با کسب اعتبار بیشتر در SERPs ، متوجه خواهید شد که می توانید کلمات کلیدی بیشتری را به لیست خود اضافه کنید تا در حین حفظ حضور فعلی خود، کار کنید . سپس در زمینه های جدید در کنار آن رشد کنید.

ابزار های تحقیق کلمات کلیدی

موتور جستجوی گوگل ( google )

یکی از ابتدایی‌ترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی ، استفاده از گوگل است. هنگامی که شما کلمه‌ای را تایپ می‌کنید، گوگل به شما عباراتی پیشنهاد می‌دهد. درواقع عبارتی را که شما در حال تایپ آن هستید، با کلماتی که بیشترین میزان سرچ را داشته‌اند کامل می‌کند.

گوگل پیشنهاداتی دیگری در انتهای صفحه تحت عنوان “searches related to”  نیز به شما نشان می‌دهد.

گوگل کیورد پلنر (Google Keyword Planner)

 از ابزارهای بسیار کاربردی برای تحقیق کلمه کلیدی، کیورد پلنر است. در Keyword Planner ، می توانید حجم جستجو و برآورد ترافیک کلمات کلیدی مورد نظر خود را دریافت کنید.

گوگل ترند (Google Trends )

ابزار گوگل ترند برای یافتن نوسانات فصلی کلمات کلیدی عالی است. به عنوان مثال ، “ایده های خنده دار لباس هالووین” در هفته های قبل از هالووین به اوج خود می رسد.از این ابزار معمولا برای مقایسه بین دو کلمه کلیدی استفاده می‌شود. کار کردن با این ابزار پیچیده نیست. کافی است کلمه‌ هایی را که می‌خواهید مقایسه کنید تایپ کنید . اطلاعات مورد نظرتان را به دست می آورید.

Moz Keyword Explorer

 یک کلمه کلیدی را در Keyword Explorer وارد کنید . اطلاعاتی مانند حجم جستجوی ماهانه و ویژگی های SERP که برای آن عبارت رتبه بندی می شوند را دریافت کنید. این ابزار داده های دقیق حجم جستجو را استخراج می کند.

ابزار تحقیق کلمات کلیدی

AnswerThePublic

 این ابزار رایگان سوالات متداول در مورد کلمات کلیدی خاص را جستجو می کند. می توانید از این ابزار به همراه ابزار رایگان دیگر ، Keywords Everywhere استفاده کنید.

SpyFu

ابزار تحقیق کلمات کلیدی Spyfuبرخی از داده های کلیدی واقعاً رقابتی را ارائه می دهد. تحقیقات کلمات کلیدی می تواند حجم زیادی از داده ها را ارائه دهد.

Ahrefs

Ahrefs به شما امکان می دهد تعدادی گزارش رایگان اجرا کنید. کلمات کلیدی برتر دامنه ای را که وارد می کنید به شما نشان می دهد. این یک راه سریع برای درک انواع اصطلاحات رقبای شما است.

جمع بندی

استفاده از کلمات کلیدی مناسب باعث ارتباط بیشتر شما باکاربران می شود. به همین ترتیب کاربران بیشتری به سمت سایت شما می آیند.ورود کاربران بیشتر به گوگل این آگاهی را می دهد که سایت شما نزد کاربران اعتباردارد. این باعث رتبه بندی بهتر سایت شما در گوگل می شود.پس تحقیق کلمات کلیدی راجدی بگیرید.

اگر جالب بود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید