اگر می خواهید کاربران سایتتان را ردیابی کنید، گوگل کمکتان می کند

گوگل سیگنال

گوگل آنالیتیکس قابلیت های ردیابی کاربران با Google Signals را معرفی می کند.

ابزار قدرتمند گوگل آنالیتیکس به تازگی شروع به آزمایش ویژگی جدیدی به نام گوگل سیگنال (Google Signals) کرده است که قادر است قابلیت هایی نظیر گزارش ردیابی فعالیت کاربر (Cross Device) و بازاریابی مجدد را ارائه دهد.
کاربرانی که گوگل سیگنال را فعال می کنند، می توانند از ویژگی های جدید تبلیغاتی استفاده کنند. این ویژگیها در پی پیشرفت برای درک بهتر مشتریان براساس فعالیت آنها روی دستگاه های (devices) مختلف است.

گوگل سیگنال موارد زیر را ارتقا داده است:

– بازاریابی مجدد با گوگل آنالیتیکس
کاربرانی که “شخصی سازی تبلیغات” را فعال کرده اند، به کمک این ابزار می توانند تبلیغاتی را دریافت کنند که در پروسه ی بازاریابی مجدد برای کمپین های ردیابی فعالیت کاربر در اختیار آنها قرار گرفته است.
– ویژگی های گزارش گیری تبلیغات
به واسطه ی این ابزار گوگل آنالیتیکس اطلاعات بیشتری در مورد کاربرانی که “شخصی سازی تبلیغات “را فعال کرده اند، جمع آوری می کند.
– گزارش های جمعیت شناختی و علایق کاربران
– داده های مربوط به شخصی سازی تبلیغات در این ابزار با قدرت بیشتری جمع آوری می شوند و این امر می تواند در بحث خرید رپورتاژ آگهی بسیار کمک کننده باشد.
– گزارش های Cross-device (بتا)
ویژگی جالب و شگفت انگیز دیگر این ابزار اینست که براساس داده های کلی از کاربران که شخصی سازی تبلیغات را فعال کرده اند، گوگل آنالیتیکس می تواند نمونه ای از رفتار کاربر را در انواع دستگاه ها نمایش دهد.

چرا گوگل سیگنال اینقدر به داده های کاربران وابسته است؟

در واقع گوگل با هدف برآورده کردن نیاز کاربران در دستگاه های مختلف، این سیستم را راه اندازی کرده است تا با جمع آوری جزییات رفتار کاربران، دیدگاهی جامع نسبت به مرورگرها و دستگاه های مختلف پیدا کند تا بتواند سرویس بهتر و کاملتری را به کاربران ارایه کند.

فعالسازی گوگل سیگنال

برای فعال کردن Google Signals ابتدا وارد Google Analytics شوید.
سپس مسیر زیر را دنبال کنید.
Property > Tracking info > Data Collection
و پس از آن روی اطلاعات(information) کلیک کنید و پنل ها را فعال نمایید.
اطلاعات مربوط به Google Signals را خوانده و روی ” CONTINUE ” کلیک کنید.

حال این ابزار جذاب برای شما فعال است.

اگر جالب بود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید