Google می خواهد یافتن اطلاعات در هنگام بحران را آسان تر کند

گوگل مپ

Google Maps  اطلاعاتی درباره زلزله و سایر بلایا به شما نشان می دهد.

غول جستجوی گوگل از ویژگی جدیدی به نام “هشدارهای SOS ”  در نقشه های Google خبر داد. این برنامه در حال حاضر به کاربران این امکان را می دهد که اطلاعات اساسی درباره یک بحران، مانند آنچه اتفاق می افتد، شماره تلفن های اضطراری و به روزرسانی های توییتر از سوی مقامات را ببینند.

به عنوان مثال ، در هنگام طوفان ، شما می توانید مسیر طوفان را ببینید و در مورد آنچه باید انجام دهید اطلاعات کسب کنید. در یک زلزله ، گرافیکی را مشاهده می کنید که شدت و مرکز آن را به شما می گوید. در یک سیل ، خواهید دید که آب به احتمال زیاد به کجا منتقل می شود.

اگر در حال رانندگی باشید و مسیر شما از یک فاجعه متاثر شود، گوگل به شما هشدار می دهد. همچنین می توانید موقعیت مکانی خود را به اشتراک بگذارید و وضعیت بسته شدن جاده ها را ببینید.

ویژگی های جدید بخشی از تلاش برای تبدیل نقشه ها به قطب اطلاعات مفیدتر و فراتر از جستجو در جهت ها است. گوگل مپ اعلام کرده است که این ویژگی جدید برجسته ترین غذاهای منوی گوگل است که به کاربران اجازه می دهد تا غذا را مستقیماً از برنامه سفارش دهند و لذت ببرند.

مثلا کاربران با جستجوی واژه “Earthquake” یا “Earthquakes near me” می‌توانند از زمین لرزه‌های مختلف و حتی زمین لرزه‌هایی که در نزدیکی آن‌ها صورت گرفته مطلع شوند. ضمن اینکه اطلاعاتی در مورد پس لرزه ها هم ارائه می شود.

اطلاعات نقشه‌برداری ارائه شده نیز برای یافتن مکان‌های تحت تاثیر زلزله‌ها موثر است و از طریق آن‌ها می‌توان پی برد که زلزله در بخش‌های مختلف منطقه چقدر قدرت داشته است. گوگل همچنین نکاتی را نیز در جهت ایمن ماندن از زلزله‌های بعدی ارائه می‌کند.

اگر جالب بود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید